Wyszukiwarka - Wiadomości z Warmii i Mazur

 • Zwiedzaj Olsztyn z nową aplikacją

  Zwiedzaj Olsztyn z nową aplikacją

  Od maja br dla turystów odwiedzających Olsztyn, został uruchomiony nowy multimedialny przewodnik po głównych punktach miasta. Mapa dostępna w wycieczce prowadzi do kolejnych punktów, w których automatycznie odgrywana jest o nich opowieść. W międzyczasie, zanim turysta dotrze do celu, aplikacja przybliża nieco charakter i wyjątkowość Olsztyna.

  Darmowy i multimedialny przewodnik jest dostępny na każdym smartfonie. Dlaczego jest wyjątkowy? Ponieważ w przystępnej formie prezentuje historię miasta, która jest pełna ciekawostek, a nie naszpikowana suchymi faktami. Możecie się z niego dowiedzieć choćby tego dlaczego Kopernik naraził się olsztyńskim piekarzom, co w Olsztynie robił Napoleon Bonaparte i dlaczego na ścianach maluje się tutaj złote muszle. Jak mówią twórcy aplikacji, jest to odpowiedź na zmiany w zachowaniu turystów.

  - Współcześnie oczekują oni czegoś więcej niż suchych faktów o miejscach, które odwiedzają. Chcą otrzymać informację dokładnie w chwili w której znajdą się w nowym miejscu i to w przystępnej formie. A najprzyjemniejszą formą poznawania historii jest jej słuchanie, stąd właśnie forma audio wycieczek. - mówi Maciej Frankowicz z AudioTrip.

  Darmową aplikację AudioTrip można pobrac na stronie audiotrip.org oraz w sklepie Play i AppStore. Po załadowaniu aplikacji należy wyszukać w katalogu trasę "Olsztyn" i ją pobrać. Po naciśnięciu "Zwiedzaj" rozpocznie się oprowadzanie. Co ciekawe, aplikacja posługuje się technologią GPS dzięki czemu nie wymaga dostępu do Internetu.

  Sama wykrywa położenie użytkownika i oprowadza go po kolejnych punktach trasy, takich jak ratusz, Wysoka Brama, Zamek czy tartak Raphaelsohnów. Zwiedzanie ułatwiają słuchawki, a całość trwa około 1,5 godziny.

  Darmowy przewodnik po Olsztynie jest dostępny także w języku angielskim i niemieckim.

  Źródło: Nasze Miasto Olsztyn
  Fot. Piotr Płaczkowski

Zdjęcia