Zbiórka zużytych baterii i plastikowych nakrętek

Data wydarzenia: 30-06-2013
Zbiórka zużytych baterii i plastikowych nakrętek

Podczas Dni Nowego Miasta Lubawskiego, które odbędą się w dniach 29-30 czerwca 2013 r., na stoisku Centrum Edukacji Ekologicznej będzie prowadzona zbiórka zużytych baterii i nakrętek plastikowych.

Urząd Miejski już w roku poprzednim zakupił trzy kolorowe pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów, aby zachęcić mieszkańców Nowego Miasta Lubawskiego i okolic do włączenia się do akcji ekologicznej.

Zeszłoroczna akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem i wspólnie z mieszkańcami zebraliśmy ponad 100 kg zużytych baterii i ponad 84 kg (ca 33 tys. sztuk) nakrętek plastikowych!.

Apelujemy do mieszkańców, aby w dniach 29-30.06.2013 r. przyłączyli się do naszej akcji, a za przyniesione baterie (10 szt.) lub nakrętki plastikowe (20 szt.) otrzymają drobne upominki albo sadzonki roślin, które zakupione zostaną w ramach projektu "II Festyn ekologiczny Eko-logiczne Nowe Miasto Lubawskie".

Urząd Miejski pozyskał na realizację zadania dotację z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie, a do akcji wsparcia finansowego udzieliło również Starostwo Powiatowe.

Zbierajcie baterie i nakrętki plastikowe już teraz!.

Źródło: IT Nowe Miasto Lubawskie
Fot. IT Nowe Miasto Lubawskie