Zażywam tylko dźwięków. W sobotę Juchy Soundsystem 2018

Data wydarzenia: 14-07-2018
Zażywam tylko dźwięków. W sobotę Juchy Soundsystem 2018

Autor zdjęcia: Kamil Mróz

W przyszłą sobotę już po raz ósmy odbędzie się festiwal Juchy Soundsystem. To cały dzień dobrych koncertów, warsztatów i spotkań. Cel — uświadomienie, jak niszczący jest tryb życia pełen narkotyków i alkoholu.

Mieszkańcy całego regionu znów spotkają się w najbliższą sobotę w Starych Juchach, by uczestniczyć w ósmej już edycji festiwalu Juchy Soundsystem. W Starych Juchach w sobotę nie zabraknie dobrych koncertów, warsztatów, spotkań, spektakli. I przede wszystkim gigantycznej dawki pozytywnej energii.
Tegoroczna edycja festiwalu jak zwykle będzie niosła ze sobą ważne przesłanie, bo od lat organizatorzy Soundsystemu chcą łączyć dobrą muzykę z rozmową na ważne tematy.

— Festiwal od zawsze niesie ze sobą ideę obiektywnej zabawy bez narkotyków, tak jest też w tym roku. To przestrzeń do dyskusji, nie do dyskryminacji — mówi Michał Łebski z fundacji Human Lex Instytut, która jest jednym z organizatorów festiwalu.

W tym roku tradycyjnie odbędzie się debata na ważny temat. Tym razem uczestnicy festiwalu porozmawiają o coraz poważniejszym problemie przemocy. Festiwal Juchy Soundsystem będzie miał po części charakter charytatywny - organizatorzy zbiorą cegiełki dla chorego Tymka Szmurło. W sobotę będą też konkursy, animacje dla dzieci i wiele dobrej zabawy. Przede wszystkim jednak będzie dużo pozytywnej muzyki. Gwiazdami wieczoru będą Gutek i Dubska. Oprócz nich, na scenie pojawią się m.in. Pulse Generation, czy Lonely Tree Soundsystem. Uczestników czekają również spektakle teatralne w wykonaniu teatrów: Street Olecko, Monar, Delikates. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

HARMONOGRAM:

21:30 - Gutek
20:00 - Dubska
19:00 - Lonely Tree Soundsystem
17:40 - Pulse Generation
17:00 - Teatr Delikates
16:20 - Debata o Przemocy
16:10 - Radioaktywni
15:30 - Teatr Monar
15:10 - Teatr Street Olecko
15:00 - Otwarcie festiwalu