Zawody Korona Polski Nordic Walking Pasłęk - 2021

Data wydarzenia: 14-11-2021
Zawody Korona Polski Nordic Walking Pasłęk - 2021

Zapraszamy 14 listopada 2021 r. do Pasłęka na zawody Korona Polski Nordic Walking Pasłęk – 2021. Na polskim rynku nordic walking powstaje nowa jakość, czyli Korona Polski, która wkracza z innowacyjnym pomysłem w świat imprez nordicowych.

Cykl powstał na kanwie cyklicznych imprez, których historia sięga 2013 roku. Jej fundament stanowią: Korona Wielkopolski, Puchar Bałtyku i Grand Prix Zachodniopomorskiego. Nadchodząca, jubileuszowa V edycja obejmie swoim zasięgiem rekordowe terytorium Polski.

Przygotowane będą rozmaite konkurencje i klasyfikacje drużynowe, które wzbogacą sam udział o dodatkowe emocje. Liczyć się będą nie tylko same starty, ale też udział w dodatkowych grach i zabawach terenowych.

Co ważne, we wszystkich imprezach Korony Polski, niezależnie od regionu – Korony Północy czy Zachodu Polski, prowadzony będzie rewolucyjna w nordic walking i sprawiedliwa klasyfikacja generalna oparta na mechanizmie rankingu MTB – metodzie obliczenia punktów zawodnika, w którym jest on bezpośrednio zależny od odległości czasowej od zwycięzcy danej trasy.

Co więcej każda sekunda lepszego czasu to dodatkowe punkty. Dzięki takiemu rozwiązaniu będzie możliwe stworzenie ogólnopolskiego rankingu najlepszych zawodników, a każdy prócz walki z innymi będzie miał szansę również zmagać się z samym sobą.

Uczestnicy cyklu Korony Polski walczyć będą o tytuł „Legendy Nordic Walking”. Zostanie stworzona tablica chwały, na której publikowane będą sylwetki najlepszych zawodników z danego roku.

Dystans: 5 km, 10 km

Zapisy: www.chodzezkijami.pl

Data wydarzenia: 14 listopada 2021 r.

Więcej informacji na stronie:
www.koronapolskinw.pl
www.elektronicznezapisy.pl/event/
www.facebook.com/nwpaslek/

Miejsce: Pasłęk.

Źródło: www.koronapolskinw.pl
Fot. www.koronapolskinw.pl