Zawody Elemental Tri Series 2019 - Olsztyn

Data wydarzenia: 19-05-2019
Zawody Elemental Tri Series 2019 - Olsztyn

Elemental Tri Series 2019 Olsztyn to impreza dla amatorów i wyczynowców. Zawody 19 maja w Olsztynie  zainaugurują cykl ETS w roku 2019, a dla wielu zawodników będzie to pierwszy start w sezonie.

W roku 2019 dzień przed zawodami, czyli 18 maja 2019 r., w Olsztynie odbędzie się prestiżowy Puchar Europy w Triathlonie na dystansie sprinterskim, także udział w zawodach ETS Olsztyn będzie także doskonałą okazją do kibicowania najlepszym europejskim triathlonistom!

Pływanie odbędzie się na Jeziorze Ukiel, strefa zmian zostanie zlokalizowana na parkingu tuż przy ulicy Jeziornej. Trasa kolarska będzie wiodła głównymi arteriami miasta, natomiast bieg będzie wytyczony w urozmaiconym terenie na ścieżkach i alejkach miasta Olsztyn.

Na dystansie supersprinterskim rozegrane zostaną Mistrzostwa Olsztyna w Triathlonie, w których mogą wziąć udział mieszkańcy tego miasta.

Program zawodów:

Olsztyński triathlon zostanie rozegrany na niezwykle widowiskowej trasie. Zawodnicy wystartują tuż przy nowym molo leżącym w Centrum Rekreacyjno-Sportowym Ukiel, a następnie wsiądą na rowery i będą podążać głównymi arteriami miasta m.in. ul. Jeziorną, Sielską, Lotniczą, a także al. Roberta Schumana. Jedna pętla trasy kolarskiej będzie liczyła 10 km. Trasa biegowa zostanie poprowadzona z CRS Ukiel alejkami wzdłuż ul. Jeziornej oraz Sielskiej, a jedna pętla będzie składać się z odcinka o długości 2,5 km.

Pływanie na dystansie olimpijskim – 1,5 km (2 pętle), sprinterskim – 0,75 km (1 pętla), na dystansie supersprinterskim 0,4 km (1 pętla). Spodziewana temperatura wody ok. 15-18°C. Głębokość jeziora do 6 m. Start z brzegu. Pomiar trasy GPS. Pianki dozwolone.

Rower na dystansie 40 km bez draftingu (4 pętle), 20 km z draftingiem (2 pętle), 10 km z draftingiem (1 pętla). Trasa lekko pofałdowana. Pomiar trasy GPS. Oznaczenia długości trasy co 5 km. Kask obowiązkowy na całej trasie kolarskiej. Ruch drogowy będzie całkowicie zamknięty. Zawodnicy zobowiązani są do poruszania się po trasie zgodnie z zasadami ruchu drogowego. Na dystansie olimpijskim dozwolone są rowery do jazdy na czas i kierownice triathlonowe, a na dystansie sprinterskim i supersprinterskim jest to zabronione.

Bieg na dystansie 10 km (4 pętle), 5 km (2 pętle), 2,5 km (1 pętla). Pomiar trasy GPS.

Data wydarzenia: 19 maj 2019r.

Miejsce: Centrum Rekreacyjno-Sportowym Ukiel, Olsztyn

Więcej informacji: www.triathlonseries.pl
Więcej informacji FB: www.facebook.com/triathlonseriespl/

Źródło: www.http:triathlonseries.pl