Zaduszki Jazzowe - Loud Jazz Band w Ełku

Data wydarzenia: 04-11-2017
Zaduszki Jazzowe - Loud Jazz Band w Ełku

Loud Jazz Band, norwesko – polsko super grupa jazzowa z bazą w Oslo wystąpi 5 listopada w Ełckim Centrum Kultury!

Niesłychanie kolorystyczne brzmienie, melodyjność tematów, żywiołowa improwizacja na granicy freejazz & contemporary music. Wszystko to utrzymane w nie do końca kontrolowanym pulsie world-music ocierającym się o rockową agresję.

Na scenie połączenie spontaniczności wybitnych polskich artystów jazzowych: Wojtka Staroniewicza –sax, Pawła Kaczmarczyka – piano, Macieja Ostromeckiego – percussion, z refleksyjnością natury skandynawskich muzyków norweskiej sceny jazzowej : Øyvind Braekke – puzon, Kristian Edvardsen – bass i Ivan Makedonov – perkusja .

Lider zespołu emigrujący w 1995 roku do Oslo, to gitarzysta pierwszego składu musicalu „Metro” w Warszawie i na Broadway’u w Nowym Jorku.

Nominacja do Fryderyka wydanej w legendarnej Mercury Records płyty „4ever2U” i losy polskiej wersji  Laud Jazz Band zostają odsunięte w czasie i przestrzeni .

W  1999 powstaje w Oslo LJB Norwegian Edition. Parę lat później, w 2004 zaczyna się nowa era LJB.

Zespół koncertuje i wydaje systematycznie płyty z muzyką komponowaną przez Mirosława „Carlosa” Kaczmarczyka. Gdański designer , Kuba Karłowski , podnosi standardy wszystkich wydawnictw i oprawy wizualnej do poziomu sztuki.

Początek koncertu o godzinie 17:00, bilety w cenie 45 zł. do nabycia w kasie ECK lub bilety.eck.elk.pl