XXVI Przystanek Olecko 18-21.07.2019 - Olecko

Data wydarzenia: 18-07-2019
XXVI Przystanek Olecko 18-21.07.2019 - Olecko

Zapraszamy w dniach od 18-21 lipca 2019 roku do Olecka na 26 edycję Przystanek Olecko 2019. Przystanek Olecko – nazwa cyklu spotkań artystycznych, rekreacyjnych, muzycznych i integracyjnych, zainspirowana polskim tytułem amerykańskiego serialu "Przystanek Alaska", odbywających się w Olecku, którego pierwsza edycja miała miejsce w 1994 roku.

Całość trwa około tygodnia. W tym czasie odbywają się różnego rodzaju warsztaty, konkursy i występy. Piątek i sobota to koncerty gwiazd.

W roku 2019 wystąpią:

Gwiazda 26. Przystanku Olecko - Zespół Enej.
ENEJ to polski zespół muzyczny, reprezentujący szeroko rozumianą muzykę folkową z dodatkiem wielu innych gatunków, założony w roku 2002 w Olsztynie.

Gwiazda 26. Przystanku Olecko - Zespół Strachy Na Lachy.
Strachy na Lachy (kiedyś Międzymiastówka Muzykująca Grabaż i Strachy na Lachy) – zespół muzyczny, utworzony w 2002 roku przez Krzysztofa „Grabaża” Grabowskiego oraz Andrzeja „Kozaka” Kozakiewicza.

Gwiazda 26. Przystanku Olecko - Zespół BIG CYC
Założycielami zespołu byli Jacek Jędrzejak, Robert Rajewski, Jarosław Lis i Roman Lechowicz. Jednak zespół oficjalnie powstał w marcu 1988 roku, kiedy to w klubie II DS Uniwersytetu Łódzkiego Balbina na osiedlu akademickim „Lumumbowo” odbył się pierwszy koncert zespołu.

Gwiazda 26. Przystanku Olecko - Zespół LOMBARD
Zespół LOMBARD powstał w 1981 roku w Poznaniu. LIDEREM ZESPOŁU LOMBARD JEST GRZEGORZ STRÓŻNIAK – kompozytor, aranżer, wokalista grający na instrumentach klawiszowych. To On od ponad 35 lat nadaje zespołowi pop-rockowy charakter, łącząc ekspresyjne gitarowe brzmienia z pełnym bogactwem możliwości instrumentów klawiszowych i elektroniki.

Gwiazda 26. Przystanku Olecko - Maleo Reggae Rockers
Dariusz „Maleo” Malejonek (1962) polski gitarzysta, wokalista, kompozytor, producent muzyczny i autor tekstów. Urodzony w Warszawie. Muzyk zespołów Kultura, Izrael, Moskwa, Armia, Houk, 2Tm 2,3, Arka Noego, Maleo Reggae Rockers. Jeden z najbardziej wpływowych muzyków polskiej sceny rockowej.

Data wydarzenia: 18-21 lipca 2019 r,.

Więcej informacji na stronie:  www.powiat.olecko.pl
                                                        www.przystanek.pl
                                                        www.facebook.com/przystanek.olecko/
                                                        www.facebook.com/ROKMazuryGarbate/
                                                     
Miejsce: Olecko.
Organizator: Regionalny Ośrodek Kultury Mazury Garbate, Plac Wolności 22, Olecko
                               
Źródło: www.powiat.olecko.pl
Foto. www.powiat.olecko.pl