XXV Dni i Noce Szczytna

Data wydarzenia: 17-07-2015
XXV Dni i Noce Szczytna

Bracia i Krzysztof Cugowski, Andrzej Piaseczny, DAAB, Pectus oraz Ewelina Lisowska to tylko niektóre gwiazdy tegorocznych Dni i Nocy. Impreza odbędzie się w nadchodzący weekend. Zapraszamy!

W piątek, 17 lipca,na trzy dni władzę w mieście przejmie Jurand. Będzie to czas świętowania. Przed nami sporo atrakcji.

Tradycyjnie inauguracja Dni i Nocy odbędzie się w piątek o godz. 19. Po przekazaniu kluczy do bram miasta Jurandowi rozpoczną się koncerty. Na scenie wystąpią BEFREE, DEITHWEN, Hunter i Chór Kantata oraz DAAB. Wcześniej, od godz. 12.00 będzie trwał Jarmark Jurandowy, a chętni będą mogli wziąć udział w warsztatch: bębniarskich, kuglarskich i szczudlarskich.

Sobota rozpocznie się zawodami wędkarskimi dla uczniów podstawówek i gimnazjów. Młodzi miłosnicy wędkowania rywalizację rozpoczną o godz. 8.30 na jeziorze Domowy Małym. O godz. 10.00, w wiosce rycerskiej, rozpocznie się VIII Otwarty Turniej Łuczniczy o puchar Juranda. Na Placu Juranda od godz. 11.00 trwał będzie piknik służb mundurowych.

W sobotę, o godz. 12.00 zapraszamy na plażę. Będzie czekać tam na nas sporo atrakcji, m.in. warsztaty artystyczne dla dzieci - Budujemy Kartonowe Szczytno. Również na plaży zostanie zlokalizowane Miasteczko Pierwszej Pomocy. O godz. 18.00 otwarta zostanie wystawa Grzegorza Adamiaka, szczycieńskiego plastyka.

Wieczór zapowiada się naprawdę gorąco. Na scenie wystąpią: Żuki, Bracia z Krzysztofem Cugowskim oraz Andrzej Piaseczny.

Niedziela, ostatni dzień święta miasta, zacznie się od akcji Tu mieszkam - Tu Zmieniam. Początek o godz. 10.00. W południe dalszy ciąg warsztatów bębniarskich, kuglarskich i szczudlarskich. O godz. 14.00 w dalszym ciągu budujemy miasto z kartonów.

Od godz. 11.00 na scenie na Placu Juranda będą trwać koncerty. Chwilę po 19.00 zostaną uroczyście zakończone Dni i Noce. O 20.00 ostatni koncert. Dla publiczności zagrają Top One, Ewelina Lisowska i Pectus.

ZAPRASZAMY!

Źródło: www.miastoszczytno.pl