XVII Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym

Data wydarzenia: 14-09-2018
XVII Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

W Olsztynie trwają XVII Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym. W Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej we wtorek odbyło się uroczyste rozpoczęcie mistrzostw, a potem nocne zmagania 49 załóg karetek.

Podczas XVII Mistrzostw Polski w Ratownictwie Medycznym można zobaczyć rywalizację najlepszych zespołów ratownictwa medycznego w kraju. Sprawdzana będzie współpraca Państwowego Systemu Ratownictwa Medycznego z innymi służbami dbającymi o utrzymanie bezpieczeństwa.

Wystawcy pokażą rozwiązania technologiczne stosowane w systemie ratownictwa medycznego. Organizatorzy przewidzieli szkolenia pozwalające na pogłębianie wiedzy i wymianę doświadczeń z zakresu ratownictwa medycznego. Będą też spotkania z kadrą naukową uczelni medycznych.

Dziś (środa) załogi przenoszą się do Olsztynka, gdzie konkurencje odbywać będą się na terenie Skansenu. W czwartek rywalizacja odbędzie się przy centrum handlowym Aura w Olsztynie oraz na plaży miejskiej.

Zwieńczeniem zmagań będzie 14 września parada karetek z całego kraju, która rozpocznie się o godz. 12.00. Trasa parady:

Hotel Omega przy ul. Sielskiej - ul. Armii Krajowej - ul. Warszawska - ul. Śliwy - ul. Szrajbera - ul. Pieniężnego - ul. Piłsudskiego - ul. Głowackiego - parking Filharmonii W-M.

Ogłoszenie wyników zmagań podczas uroczystego zakończenia mistrzostw na uroczystości w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej o godz. 13.30.

http://wspr.olsztyn.pl/mistrzostwa
opr. bar