XV Warmiński Przegląd Chórów i Zespołów Śpiewaczych Kurlantka 2017

Data wydarzenia: 13-05-2017
XV Warmiński Przegląd Chórów i Zespołów Śpiewaczych Kurlantka 2017

Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie zaprasza w dniach 13 i 14 maja do hali sportowej Publicznego Gimnazjum w Stawigudzie na coroczne święto muzyki ludowej, popularnej i chóralnej, czyli jubileuszowy XV Warmiński Przegląd Chórów i Zespołów Śpiewaczych „Kurlantka 2017″.

- Zaczynaliśmy skromnie w roku 2003 od 8 zespołów, kolejny rok wyglądał podobnie, był też zamysł zrezygnowania z dalszych edycji, ale zgodnie z przysłowiem „do trzech razy sztuka”, zaryzykowaliśmy. Trzecia edycja przyniosła podwojenie ilości zgłoszeń i od tego czasu było już coraz lepiej i tak trwa do dziś. Do tegorocznej edycji otrzymaliśmy tyle zgłoszeń, że ze względów organizacyjnych musieliśmy kilku zespołom, z żalem serca, powiedzieć „nie” – opowiada Witold Lubowiecki, szef GOK-u w Stawigudzie.

– W weekend 13 i 14 maja obejrzymy oraz usłyszymy występy 36 grup - kapel ludowych, zespołów folklorystycznych, śpiewaczych, chórów wielogłosowych, a wszystkich połączy odśpiewanie co najmniej jednej pieśni warmińskiej, czyli kurlantki. Różnorodność muzyki sprawia, że każdy może znaleźć coś dla siebie, dlatego już dziś warto zarezerwować czas między godziną 10.00 a 15.00 i wspólnie spędzić ten czas z nami.

Zapraszamy, wstęp jest wolny.