XIV Półmaraton Węgorza. Odliczamy dni do sportowej majówki

Data wydarzenia: 02-05-2018
XIV Półmaraton Węgorza. Odliczamy dni do sportowej majówki

Autor zdjęcia: Materiały promocyjne organizatora

We wtorek, 2 maja 2018 odbędzie się już XIV Półmaraton Węgorza. Impreza reaktywowana została w roku 2013, po 5 latach przerwy i cieszyła się ogromną popularnością.
Jak czytamy na stronie organizatora, w tym roku czeka nas kilka zmian:

"Mimo niewątpliwych sukcesów w poprzednich latach podejmujemy nowe wyzwania, aby w przyszłości o wydarzeniach 2 maja w Węgorzewie było jeszcze głośniej.

Pierwszym krokiem związanym z poprawą bezpieczeństwa jest zmiana przebiegu trasy na taką, która będzie unikała ruchliwych dróg krajowych i wojewódzkich, pozwoli biegaczom czuć się na trasie w pełni komfortowo, a nam organizatorom pozwoli podnieść bezpieczeństwo biegaczy w trakcie zawodów. Poza tym wykorzystując popularność Półmaratonu chcielibyśmy promować nowe miejsca naszej Gminie. Trasa, którą wyznaczyliśmy, wykorzystuje przede wszystkim ciągi pieszo-rowerowe, drogi szutrowe oraz mniej uczęszczane drogi publiczne. Nawierzchnie na pewno przyjaźniejsze i zdrowsze dla biegaczy. Trasa pełna pięknych widoków i miejsc, które chcemy promować wśród turystów: plaża miejska, promenada, zamek, port żeglarski, Ruska Wieś, tereny Zwierzynieckiego Rogu, Green Velo. Nie bez znaczenia jest również fakt, że start i meta będą na Placu Wolności, a więc odejdzie kłopotliwe przewożenie biegaczy na miejsce startu do Sztynortu.

Drugą rzeczą, którą chcemy wprowadzić jest drugi bieg na krótszym dystansie (około 6,25 km). Bieg Flagi Biało –Czerwonej, który w oczywisty sposób ma podkreślać świeto 2 maja - Flagi Państwowej i pozwoli nam w wymiarze edukacyjnym budować wśród młodego pokolenia przywiązanie do naszych barw narodowych. Bieg ten pozwoli wziąć udział wszystkim tym dorosłym i starszej młodzieży powyżej 14 lat, którzy są aktywni, ale jednak nie czują się na siłach lub z innych powodów nie chcą biec półmaratonu. Myślę, że taki bieg byłby unikatowy w skali kraju i pozwoli w przyszłości zainteresować tym wydarzeniem ciekawych patronów.

Nie zapominamy oczywiście o biegach dziecięcych, które są i mam nadzieje, że będą w dalszym ciągu kluczowym elementem imprezy. Duża popularność dziecięcej rywalizacji wynika z tego, że staramy się zaoferować dzieciom moc atrakcji i prezentów bez których, nie ma tu wątpliwości, nie byłoby takiej frekwencji. Dodatkowo podczas trwania biegów organizujemy dla dzieci festyn sportowo – rekreacyjny o tematyce prozdrowotnej."

Wraz z XIV Półmaratonem Węgorza zorganizowane zostaną:
- I Bieg Flagi Biało - Czerwonej - 6,25 km;
- XXII Uliczne Biegi "Mazury Cud Natury", kierowane do dzieci i młodzieży.

Więcej informacji:
http://www.polmaratonwegorza.pl/

Zapisy:
XIV Półmaraton Węgorza: https://dostartu.pl/xiv-polmaraton-wegorza-v2059.pl.html

I Bieg Flagi Biało - Czerwonej (6,25 km): https://dostartu.pl/i-bieg-flagi-bialo-czerwonej-v2063.pl.html