XII Mazurski Dzień Ziemniaka 2019 - Kraplewo

Data wydarzenia: 29-09-2019
XII Mazurski Dzień Ziemniaka 2019 - Kraplewo

Zapraszamy 29 września 2019 roku do Kraplewa na 12 edycję Mazurskiego Dnia Ziemniaka 2019. Ziemniaki na sto sposobów. Smacznie i zdrowo. To wszystko w niedzielę w Kraplewie, można będzie smakować i próbować.

Gotowanie „na żywo”, koncerty, degustacje potraw z ziemniaków i kiermasz lokalnej żywności - to tylko niektóre z atrakcji, które  będzie można zobaczyć podczas XII edycji Mazurskiego Dnia Ziemniaka, która została wpisana w wieloletni kalendarz imprez promujących żywność naturalną, tradycyjną, lokalną i regionalną Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Głównym punktem imprezy jest konkurs kulinarny na najlepszą potrawę z ziemniaków  Puchar Marszałka Województwa Warmińsko Mazurskiego oraz o Złotą Tarkę Wójta Gminy Ostróda i nagrody pieniężne.

W Kraplewie nie zabraknie również atrakcji dla dzieci, jak również stoisk promocyjnych i wystawowych. Organizatorem wydarzenia jest Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Gmina Ostróda oraz Pomorsko-Mazurska Hodowla Ziemniaka.

Data wydarzenia: 29 września 2019 r.

Więcej informacji na stronie:  www.produktregionalny.warmia.mazury.pl
                                                        www.gminaostroda.pl
                                                        www.facebook.com/gminaostroda/
                                                                                                          
Miejsce: Kraplewo.
Organizator: Departament Rozwoju Obszarów Wiejskich i Rolnictwa Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Gmina Ostróda.

 

Źródło: www.gminaostroda.pl
Foto. www.gminaostroda.pl