XI Targi Chłopskie

Data wydarzenia: 22-09-2013
XI Targi Chłopskie

Chleb na zakwasie, pieczywem na czasie – tak reklamuje swoje wyroby jeden z wystawców, który będzie uczestniczył w XI Targach Chłopskich, które odbędą się 21-22 września w Skansenie w Olsztynku. Regionalne przysmaki i rzemiosło, pokazy rękodzieła, wystawy sprzętu rolniczego, występy zespołów ludowych – to tylko niektóre z atrakcji.

Impreza to już stały punkt kalendarza imprez odbywających się w naszym województwie. Do olsztyneckiego skansenu przyjedzie ponad 100 wystawców. Nie zabraknie rzemiosła i regionalnych kulinariów: pieczywa, wędlin, ryb, serów, owoców i warzyw, miodów oraz słodyczy. W sobotę na scenie wystąpią: zespół ludowy „DYBZAKI”, Kapela Jakubowa, Aleksandra Obrębska oraz tancerze z Niemiec.

W niedzielę Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego zaprasza na Dożynki Wojewódzkie. O godzinie 11:30 rozpocznie się przemarsz korowodu dożynkowego pod scenę amfiteatru. W samo południe odbędzie się uroczysta msza święta. Podczas święta plonów zostaną wręczone odznaczenia „Zasłużony dla Rolnictwa”, a także zostanie rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszy wieniec.

O godzinie 15. dla gości zagra Kapela Śparogi w „czadowo rockowej odsłonie”, a także  zespoły Tabu i Crazy Daisy, które wykonają popularne przeboje polskiej muzyki folkowej.

Źródło: www.muzeumolsztynek.com.pl
Fot. www.muzeumolsztynek.com.pl