X Mazurski Dzień Ziemniaka w Kraplewie

Data wydarzenia: 01-10-2017
X Mazurski Dzień Ziemniaka w Kraplewie

Gotowanie „na żywo”, bezpłatne degustacje i kiermasz lokalnej żywności - to tylko niektóre z atrakcji X Mazurskiego Dnia Ziemniaka, który w niedzielę 1 października odbędzie się w Kraplewie.

Atrakcją tego niedzielnego popołudnia będzie koncert włoskiego wokalisty MARCO BOCCHINO. Ponadto o oprawę artystyczną zadbają zespoły wokalne z Gminnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Samborowie, zespół SMASH oraz DJ Kostya. Impreza jest jednym z wydarzeń wpisanych w wieloletni „Kalendarz imprez promujących żywność naturalną, tradycyjną, lokalną i regionalną Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Głównym punktem programu wydarzenia będzie konkurs kulinarny na najlepszą potrawę z ziemniaka, w którym rywalizować będą Sołectwa z Gminy Ostróda o Puchar Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego, jak również Rekreacyjny Turniej Sołectw o „Złotą Motykę Wójta Gminy Ostróda”.

Imprezie towarzyszyć będzie: wystawa wyrobów rękodzieła i produktów regionalnych, kiermasz żywności naturalnej i tradycyjnej „Dziedzictwo Kulinarne Warmia Mazury i Powiśle” oraz bezpłatna degustacja wszelkich potraw z ziemniaka. Publiczność będzie miała dodatkowo możliwość skosztować potraw z ziemniaków przygotowanych i wydawanych na miejscu w ramach pokazu kulinarnego przez przedstawiciela sieci „Dziedzictwo Kulinarne Warmia Mazury Powiśle”.

Organizatorem wydarzenia jest Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Gmina Ostróda oraz Pomorsko-Mazurska Hodowla Ziemniaka.

ZAPRASZAMY!!!
X MAZURSKI DZIEŃ ZIEMNIAKA
DWÓR KRAPLEWO
1 października 2017
start godz. 13.00