Komedia teatralna "Kariera po polsku" - Braniewo

Data wydarzenia: 04-03-2019
Komedia teatralna "Kariera po polsku" - Braniewo

Zapraszamy 4 marca 2019 roku do Braniewa na premierową komedię "Kariera po polsku" w/g scenariusza Tomasza Jemioły w reżyserii Macieja Damięckiego. To sztuka o dwóch spryciarzach, którzy nieoczekiwanie dla siebie robią urzędniczą "karierę".

Przypadek sprawia, że żona burmistrza małego miasteczka, chcąc zemścić się na zdradzającym ją w jej mniemaniu mężu, postanawia mu udowodnić, że burmistrzem może zostać każdy i przebrana za żebraczkę, udaje się do miasta żeby znaleźć kogoś, kogo mogłaby namówić na udawanie przed burmistrzem eksperta od ekonomii.

Spotyka dwóch cwaniaków i od tej chwili  ciągnie się przez całą sztukę pasmo nieprzewidzianych zdarzeń i pomyłek. W dodatku na wieść o tym, że gdzieś w Polsce pojawił się geniusz od spraw gospodarczych, do miasteczka przyjeżdża sam minister gospodarki.

Od tego momentu kariera cwaniaków zaczyna się toczyć w błyskawicznym tempie. Ale na końcu następuje nieoczekiwany zwrot akcji, który cały misternie ułożony plan, wywraca do góry nogami. Wszystko bowiem okazuje się wielką mistyfikacją. Widz w pewnym momencie zrozumie, że został wciągnięty przez aktorów w grę, w którą sam uwierzył. W przedstawieniu niebagatelną rolę odgrywa również papuga, która co chwila we wszystko się wtrąca, stając się mimo woli centralną postacią sztuki.

Całość jest satyrą na płyciznę intelektualną i moralną naszych czasów. Nie trzeba czegoś umieć, wystarczy być odpowiednio bezczelnym i chwalić się znajomościami żeby zrobić karierę. Karierę po polsku. Komedia, prawdziwa komedia.

Data wydarzenia: 4 marca 2019 o godz. 19:00
Sprzedaż biletów do: 4 marca 2019 o godz. 18:00

Ceny biletów: 70 PLN
Miejsce: Braniewskie Centrum Kultury ul. Katedralna 9, Braniewo

Więcej informacji i zakup biletów:  www.kupbilecik.pl

Źródło: www.kupbilecik.pl