Wiosenny Bieg Warmów w Galinach

Data wydarzenia: 03-05-2013
Wiosenny Bieg Warmów w Galinach

Piękne tereny, malownicza trasa, czyste powietrze - Wiosenny Bieg Warmów w Galinach to idealny sposób na aktywny wypoczynek na łonie pięknej, warmińskiej natury.

Jak onegdaj Warmowie po polu biegali…
Bieg Warmów to pierwsza impreza tego typu organizowana w Galinach. Podobnie jak inne ma promować zdrowy tryb życia, aktywność na świeżym powietrzu, sport. Udział w biegu może wziąć każdy, kto chce się zmierzyć ze sobą i pokonać jedną z trzech długości tras. O tym czy będzie to kilometr czy pięć kilometrów, decyduje wiek uczestnika.

Biegiem sławić piękno Galin…
Biegowe szaleństwo ogarnęło już cały kraj. Biegają wszyscy i wszędzie. Wystarczą dobre chęci biegacza. W przypadku imprez biegowych potrzeba czegoś więcej. Potrzeba kogoś, kto zechce takie zawody zorganizować. Zależało nam na imprezie, najlepiej cyklicznej, która nie dość, że przyczyni się do czegoś dobrego, promować będzie zdrowy tryb życia, to jeszcze rozsławi piękno Galin – wyjaśnia sekretarz Stowarzyszenia Przyjaciół Galin„Nasze Galiny” – Małgorzata Plezia. „Niedługo zastanawialiśmy się nad dyscypliną. „ – dodaje Plezia.

Mistrzyni Polski wspiera organizatorów
W Galinach postawiono na bieganie nie tylko ze względu na popularność tej dziedziny sportu. Drugim, równie ważnym argumentem był fakt, że właśnie tu mieszka Mistrzyni Polski Juniorów – Klaudia Owczarek. „Klaudia wspiera nasze działania i pomaga w organizacji. Na pocieszenie dla uczestników dodam, że nie bierze udziału w biegu, chyba że poza klasyfikacją” – śmieje się Jacek Boruch – przedstawiciel organizatora biegu.

Sposób na spędzenie majówki
Impreza to nie tylko sportowe zmagania, ale również sposób na miłe spędzenie dnia wolnego od pracy i nauki. „Pomyśleliśmy również o tych, którzy przyjadą kibicować.” – zachęca Małgorzata Plezia. „Nie zabraknie muzyki, specjałów prosto z ogniska, oraz okazji do odkrywania uroków Majątku Galiny – na terenie którego organizowane są zawody – dodaje.

3 maja spotykamy się na starcie
Zgłoszenia do udziału w biegu przyjmowane będą online za pośrednictwem Internetowego Systemu Zgłoszeń. Rejestracja internetowa potrwa do 1 maja 2013. Po tym terminie zawodnicy będą mogli rejestrować się w dniu imprezy, od godziny 09:30 do 11:30 w Biurze Zawodów w Gospodzie Galiny. Więcej informacji na stronie: www.palac-galiny.pl

PROGRAM ZAWODÓW

3 maja 2013
9.30 - otwarcie biura zawodów (wydawanie numerków startowych dla zarejestrowanych zawodników, dodatkowa rejestracja zawodników, pobieranie opłat startowych)
12.00 - uroczyste otwarcie zawodów
12.15 - bieg dziewcząt - kategoria do 13 lat - 1 km
12.30 - bieg chłopców - kategoria do 13 lat - 1 km
12.45 - bieg dziewcząt - kategoria 13 - 16 lat - 2,5 km
13.15 - bieg chłopców - kategoria 13-16 lat - 2,5 km
13.45 - bieg otwarty kobiet pow. 16 lat - 5 km
14.20 - bieg otwarty mężczyzn pow. 16 lat - 5km
14.45 - zakończenie biegów, podsumowanie wyników
15.00 - wręczenie nagród i zakończenie zawodów

Źródło: Pałac i Folwark Galiny
Fot. Pałac i Folwark Galiny