Koncert - Jednego Słowa. Jednego Serca

Data wydarzenia: 10-04-2015
Koncert - Jednego Słowa. Jednego Serca

Już w piątek na scenie Miejskiego Domu Kultury w Ornecie podczas koncertu „Jednego słowa. Jednego serca” zaprezentuje się ponad 30 młodych wokalistów i instrumentalistów. Artyści wystąpią wspólnie z Aro Kłusowkim, Mateusz Grędzińskim i Jagodą Kret – finalistami The Voice Of Poland.

W repertuarze znalazły się zarówno te znane, jak i mniej popularne utwory związane z życiem, miłością i  przemijaniem. Podczas koncertu usłyszymy między innymi „Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena czy „Wielką Wodę” Maryli Rodowicz. Wszystkie piosenki zaprezentowane zostaną w niepowtarzalnych aranżacjach oraz nowatorskim wykonaniu zespołu, który tworzą głównie dzieci i młodzież z terenu gminy Orneta.

Na scenie wspierać ich będą wokaliści: Mateusz Grędziński, Jagoda Kret, Aro Kłusowski oraz Paweł Batycki (perkusja) i Szymon Zuehlke (saksofon). Nad całością czuwa kierownik muzyczny projektu Bartosz Krzywda. 

KONCERT „JEDNEGO SŁOWA. JEDNEGO SERCA.”
Piątek (10.04.2015), godz. 19.00
Miejski Dom Kultury im. Franciszka Chruściela w Ornecie
WSTĘP BEZPŁATNY. Zapraszamy serdecznie.

Koncert jest owocem pracy sekcji wokalnej i instrumentalnej prowadzonej przez instruktora Bartosza Krzywdę w ramach projektu Rozwój grupy wokalno-instrumentalnej „Warmia Folk” i wyposażenie jej  w instrumenty oraz wznowienie wydania płyty Warmia Folk z wkładką reklamująca gminę Orneta”.

Od października 2014 roku prowadzone były warsztaty wokalne oraz instrumentalne dla dzieci i młodzieży a także wyposażono grupę w nowe instrumenty muzyczne. Projekt realizowany był w ramach Europejskiego Funduszu na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej Oś 4 Leader w ramach działania 413, Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju dla małych projektów. Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Źródło: MDK Orneta