V Jubileuszowe Zaduszki Jazzowe

Data wydarzenia: 07-11-2014
V Jubileuszowe Zaduszki Jazzowe

7 listopada o godz. 19.00 w Miejskim Domu Kultury w Ornecie odbędzie V Jubileuszowy Koncert Jazzowy. Na scenie wystąpią: Sergiej Kriuczkow  z zespołem „Riverboat Ramblers Swing Orchestra” oraz Piotr Lemański Kwintet, w składzie: Piotr Lemański, Kazimierz Jankisz, Piotr Rodowicz, Szymon Zuehlke, Bartosz Krzywda.

Zespół „Riverboat Ramblers” założył w 1980 roku znany puzonista „Boba” Bukariew. Do września 1998r. wszyscy muzycy pochodzili z byłego Związku Radzieckiego, obecnie zespół gra w składzie międzynarodowym. Koncertował w wielu krajach Europy i uczestniczył w licznych festiwalach i konkursach jazzowych zdobywając liczne nagrody. Repertuar orkiestry stanowią wielkie standardy muzyki swingowej. Zespół gra również dixiland, jazz nowoorleański. utwory w stylu spiritual, bossa nova oraz własne wersje przebojów muzyki rozrywkowej oraz nowość w repertuarze: muzyka latynoamerykańska i wielkie przeboje muzyki rosyjskiej.

Piotr Lemański jazzowy gitarzysta i pedagog. Na scenie muzycznej pojawił się na początku lat 80-tych, kiedy to wraz z przyjaciółmi: Piotrem Biskupskim i Jarogniewem Mikołajczakiem założył trio FOR SALE i po udanym debiucie na „Złotej Tarce” rozpoczął regularną działalność koncertową, która to z niewielkimi przerwami trwa do dnia dzisiejszego. Oprócz prowadzenia własnych zespołów ma na swoim koncie współpracę z większością muzyków stanowiących czołówkę polskiej sceny jazzowej.

Zapraszamy, wstęp bezpłatny!


 

Źródło: www.mdk.orneta.pl
Fot. www.mdk.orneta.pl