II Piski Duathlon Leśny

Data wydarzenia: 20-09-2014
II Piski Duathlon Leśny

Gmina Pisz i Nadleśnictwo Pisz zapraszają do udziału w zawodach biegowo-rowerowych pn. „II Piski Duathlon Leśny”, które odbędą się 20 września w Wiartlu k/Pisza. Przed rokiem w Wiartlu rywalizowało ponad 30 zawodników. Dużą grupę stanowili piszanie, ale na starcie stanęli także mieszkańcy Szczytna, Mrągowa, Giżycka i Przasnysza.

Zawody odbędą się w formie wyścigu. Zawodnicy będą rywalizować w biegu przełajowym – 3 km, następnie w wyścigu kolarskim – 15 km i na koniec jeszcze 1,5 km biegu przełajowego.

Konkurencje będą następowały bezpośrednio po sobie bez zatrzymywania czasu. Liczba uczestników — maksymalnie 50 osób, uczestnicy - powyżej 16 roku życia. Podział na dwie kategorie wiekowe wśród mężczyzn: 1 do 40 lat (1974 i młodsi) i 2 powyżej 40 lat (1973 i starsi) oraz open kobiet. Wybrany zostanie także najlepszy mieszkaniec Gminy Pisz. Wpisowe 10 zł-przed zawodami, 20 zł-w dniu zawodów.

Biuro zawodów będzie otwarte od godz. 12.00 w dniu imprezy.

Trasa rywalizacji będzie poprowadzona malowniczymi drogami leśnymi i ścieżkami nad brzegami jezior. Wyścig wymaga dobrego przygotowania kondycyjnego, a zarazem będzie widowiskowy dla kibiców. Impreza wpisze się w Gminne Obchody Dnia bez Samochodu i obchody 90 lat Lasów Państwowych.

Więcej informacji na stronie www.pisz.pl/piskiduathlon oraz pod nr tel. 503 364 444.

Źródło: www.pisz.pl
Fot. www.pisz.pl