Wspomnień czar- OSiR zaprasza na obchody 40-lecia istnienia HWS Urania

Data wydarzenia: 09-10-2018
Wspomnień czar- OSiR zaprasza na obchody 40-lecia istnienia HWS Urania

Ośrodek Sportu i Rekreacji  zaprasza 9 października 2018 roku (początek o godz. 17:00) do HWS Urania na obchody 40-lecia istnienia obiektu i wspólną zabawę w imprezie pod hasłem „Wspomnień czar”.

    Scenariusz powinien przypaść każdemu do gustu – zaczniemy od pokazowego meczu piłkarzy ręcznych I-ligowej Warmii Energa Olsztyn i występującej w PGNiG Superlidze Energi Wybrzeże Gdańsk, bo to właśnie te zespoły 10.09.1978 roku „otworzyły” sportową działalność Uranii rozgrywając spotkanie podczas turnieju towarzyskiego. Na parkiecie – a jakże – pokażą się też wielkie siatkarskie Gwiazdy, bo przecież ten obiekt był niemym świadkiem wielkich sukcesów AZS Olsztyn i meczów reprezentacji Polski podczas Memoriałów Huberta Jerzego Wagnera. Idąc dalej tym nurtem: publiczności zaprezentuje się aktualna ekipa Indykpolu AZS Olsztyn pod kierunkiem trenera Roberto Santilliego, która kilka dni później zainauguruje nowy sezon w Plus Lidze.

    Nie zabraknie także wielkiej „bomby” muzycznej po olsztyńsku – na scenie pojawi się zespół Czerwony Tulipan we wspaniałym składzie: Stefan Brzozowski, Ewa Cichocka, Krystyna Świątecka, Andrzej Czamara i Andrzej Dondalski. Swoje pokazy przygotowuje także wrośnięta w krajobraz Uranii grupa czirliderek Soltare.

    I co jeszcze szalenie ważne: podczas imprezy zestawimy sentymentalną przeszłość z coraz bardziej realną nowoczesną przyszłością: na telebimie pokażemy filmy i zdjęcia z tego co już za nami oraz projekt i wizualizację nowej Uranii.

    Kibice będą mogli zobaczyć na żywo zawodników Warmii Olsztyn z lat 70-tych, którzy zagrali w pamiętnym meczu: Zbigniewa Czaplę, Waldemara Sebastyańskiego, Kazimierza Kulkowskiego, Krzysztofa Kopczyńskiego, Andrzeja Górznego, Kazimierza Zienkiewicza, Mirosława Jaskółda, Krzysztofa Ciszewskiego, Zbigniewa Żbika, Ludwika Kasprzyka, Arkadiusza Ziółka i Jana Poźniaka.

    Absolutnie gwiazdorska jest lista siatkarskich tuzów, pod siatką w Uranii mają się pojawić m.in.: Ireneusz Nalazek, Stanisław Lubiejewski, Andrzej Grzyb, Leszek Urbanowicz, Paweł Papke, Paweł Zagumny, Łukasz Kadziewicz, Przemysław i Waldemar Karwowscy, Witold Roman, Jarosław Szalpuk, Paweł Siezieniewski, Mariusz Szyszko, Paweł Kuciński, Maciej Dobrowolski czy Tomasz Kowalczyk – informuje OSiR.

Wstęp na ten sportowo-muzyczny spektakl jest wolny.