Wschód Piękna Festiwal IV Olsztyn/Olsztynek

Data wydarzenia: 27-07-2018
Wschód Piękna Festiwal IV Olsztyn/Olsztynek

Już pod koniec lipca odbędzie się czwarta edycja festiwalu WSCHÓD PIĘKNA, którego ideą jest jest łączenie, prezentowanie muzyki powstałej na styku słowiańskiej tradycji, muzyki dalekiego wschodu, mroźnej północy oraz gorącego południa. Tradycyjnie Festiwal odbywa się na Warmii w przepięknym miejscu Przystań Hotel&SPA w Olsztynie oraz w magicznym Skansenie w Olsztynku.  Zapraszamy w dniach 27-29 lipca! Wschód Piękna Festival bilety na koncerty już dostępne! W sprzedaży karnet trzydniowy oraz bilety jednodniowe.

 

Wschód Piękna Festival vol. 4 program festiwalu:

27.07, Przystań Hotel & Spa, g. 20:00

- Maria Pomianowska - Voice Of Suka

- Grzech Piotrowski feat: Fatu Djaquite (Guinea), Jenifer Solidade (Cabo Verde), Gregory Privat (France), Makeda Purple oraz KAYAH!

- Nick Sinckler Band (USA /Pol)

 

28.07, Przystań Hotel & Spa, g. 20:00

- Fagner Wesley & Romulo Durante & Matheus Jardim (Brasil)

- LRK Trio & Alchemik Orchestra (Moscow/Poland)

- Gwen & Tiana (Madagascar, Gabon,Cameroon, Cabo Verde)

29.07, Skansen w Olsztynku, g. 17:00

- Adela Konop

- Marta Matuszna Wejchenig

W tym roku na festiwal WSCHÓD PIĘKNA zaprosiliśmy gości z Cabo Verde, Niemiec, Brazylii, Polski oraz Rosji.

Duet, który jest miksturą Gabonu i Madagaskaru - Gwen & Tiana wybitni wokaliści wystąpią wraz z zespołem. Głos z Cabo Verde  - Jenifer Solidade, eteryczna wokalistka Fatu Djaquite z Guinea. Gitarzystka i wokalistka z Niemiec - Makeda Purple. Gościem specjalnym Grzecha Piotrowskiego będzie KAYAH!

Instrumentaliści: Grégory Privat wybitny jazzowy pianistka z Francji, należący do słynnej wytwórni ACT. LRK Trio  z Rosji czyli Evgeny Lebiediew / Anton Revnyuk / Ignat Kravtsov (LRK trio) - to artystyczna fuzja trzech wszechstronnych muzyków z Moskwy. LRK Trio to artyści bardzo pożądani i zapracowani jako muzycy sesyjni w różnych konfiguracjach muzycznych, znani także w Rosji jak i poza granicami jako liderzy własnych projektów.

Usłyszycie również mistrzynię suki biłkorajskiej, która od 30 lat koncertuje po całym świecie - Marię Pomianowską.

Fagner, Romulo, Jardim – trio instrumentalistów z Brazylii. Nick Sinckler Band, który uraczy nas muzyczną ucztą w stylu funky.

Oczywiście ważnym punktem festiwalu jest koncert Grzecha Piotrowskiego, który zaprezentuje drugą odsłonę projektu ONE WORLD z  Alchemik Orchestra

W ostatnim dniu festiwalu zobaczycie magiczne występy młodego pokolenia artystów, kultywujących kulturę Polską -  Adela Konop, Marta Matuszna Wejchenig

Słów kilka od twórcy Festiwalu, Grzecha Piotrowskiego:

„Jedną z moich pasji, misji jako muzyk, artysta jest budowanie, tworzenie, mam taką wewnętrzną potrzebę. Znalazłem swoją mała niszę i od wielu lat wypełnia ją WORLD ORCHESTRA oraz stworzony trzy lata temu autorski festiwal “WSCHÓD PIĘKNA”. Chcę z Wami dzielić się moimi muzycznymi inspiracjami, prezentować artystów wybitnych, ciekawych, innych, mistrzów w swym artystycznym fachu, o których nie usłyszycie w popularnych mass-mediach. Pragnę by sztukę było można wręcz dotknąć, poczuć całym ciałem i duszą, porozmawiać z Artystami, poznać ciekawych ludzi”

Wschód Piękna Festival bilety na festiwal już w sprzedaży!