Wielkie Otwarcie Sezonu 2017 i Parada Jednostek Pływających w Giżycku

Data wydarzenia: 01-05-2017
Wielkie Otwarcie Sezonu 2017 i Parada Jednostek Pływających w Giżycku

Jak Majówka to w Giżycku! Zapraszamy serdecznie na WIELKIE OTWARCIE SEZONU 1 maja 2017 o godz. 12.00 przy moście obrotowym w Giżycku. Nasze symboliczne otwarcie żeglarskiego i turystycznego sezonu na Mazurach, tradycyjnie połączone będzie z Konkursem i Paradą Jednostek Pływających na kanale Giżyckim.

To wstęp do wielu fantastycznych, lądowych i wodniackich wydarzeń w naszym mieście. Oto program majowego weekendu w Giżycku, w samym centrum Krainy Wielkich Jezior Mazurskich!

Program

PONIEDZIAŁEK 1 maja:

  -  11.00 Teatr uliczny „Los Fuegos”, pokaz sceniczny i animacje
  -  11.25 Koncert zespołu szantowego „Atlantyda”, plac zabaw dla dzieci – Klub 15 GBZ
  -  11.50 Zaprzysiężenie ratowników Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego

godz. 12.00 WIELKIE OTWARCIE SEZONU i UROCZYSTE OTWARCIE MOSTU OBROTOWEGO

   - Powitanie gości przez Burmistrza Giżycka Wojciecha Karola Iwaszkiewicza
   - Zielone Światło dla wodniaków i symboliczne uruchomienie sygnalizacji świetlnej przez przedstawiciela Urzędu Żeglugi Śródlądowej
   - Uroczyste otwarcie mostu obrotowego na Kanale Giżyckim dla ruchu żeglownego, dokonane przez władze miasta, regionu oraz zaproszonych gości
   - PARADA JEDNOSTEK PŁYWAJĄCYCH i KONKURS na najładniej udekorowaną jednostkę pływającą i przebraną załogę, stoiska z kulinariami, rękodziełem, „Zdobywanie Mostu” pokaz wyszkolenia żołnierzy 15 GBZ
   - Start charytatywnej wyprawy kajakowej Michała Tatko, żołnierza 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej im. Zawiszy Czarnego (1000 km na trasie z Giżycka do szczytu Barania Góra w Beskidzie Śląskim)
   - 12.30 II część koncertu zespołu „Atlantyda”
   - 13.30 Zumba Show „Sailshow”

W programie Mazurskiej Majówki również:

  - 1 maja Otwarcie sezonu regatowego i Regaty młodzieżowe na jez. Niegocin godz. 10.00 Port Ekomarina.

  - 1 maja Wernisaż wystawy „OP ART I GEOMETRYCZNA ABSTRAKCJA” organizowanej przez Mazurską Fundację Sztuki Art Progress, Port Ekomarina sala konferencyjna godz. 17.00 (grafika warsztatowa, oryginalne dzieła popularnych obecnie, współczesnych artystów z Polski i zagranicy).

  - 2 maja OGÓLNOPOLSKIE BIEGI RODZINNE Garnizonowy Festyn Rodzinny prelekcja z okazji ŚWIĘTA FLAGI, konkursy i występy las miejski godz. 10.00. Na plaży miejskiej z okazji Święta Flagi Koncert Orkiestry Wojskowej z Giżycka i atrakcje dla dzieci przygotowane przez 15 GBZ.

  - 3 maja godz. 10.00 OBCHODY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA
    Msza św. w intencji Ojczyzny w Sanktuarium św. Brunona z udziałem pocztów sztandarowych jednostek wojskowych, przedstawicieli samorządu, giżyckich instytucji, organizacji kombatanckich i społecznych, szkół, ZHP oraz mieszkańców.

Źródło: www.mojegizycko.pl