Wielki Dzień Pszczół

Data wydarzenia: 08-08-2017
Wielki Dzień Pszczół

Już po raz trzeci 8. sierpnia 2017 Mazurski Park Krajobrazowy serdecznie zaprasza na wspólne świętowanie ogólnopolskiego Wielkiego Dnia Pszczół. Celem tego dnia jest edukacja na temat roli zapylaczy w środowisku oraz zagrożeniu ich wyginięciem. Pragniemy również przypomnieć o tym, jak wiele produktów zawdzięczamy ciężkiej pracy tych pożytecznych owadów.

W programie Wielkiego Dnia Pszczół będą m. in.

- warsztaty budowania domków dla pszczół dziko żyjących. Każdy odwiedzający będzie miał szansę zbudować swój własny domek dla owadów i zabrać go do domu, aby w jego ogrodzie czy też balkonie zagościły te pożyteczne zwierzęta.

- spotkania z lokalnymi pszczelarzami, zapoznanie się z ich pracą oraz możliwość spróbowania jej słodkich efektów w postaci miodu.

- stoisko promocyjne Mazurskiego Parku Krajobrazowego, na którym będą prowadzone gry i zabawy o pszczelej tematyce.

- stoisko edukacyjne Nadleśnictwa Maskulińskie, na którym będzie można się dowiedzieć na temat tradycyjnego bartnictwa w lasach.

- przyrodnicze warsztaty decoupag’u wraz z leśnikami z Nadleśnictwa Strzałowo.

- chętni będą mogli wziąć udział w pszczelej grze terenowej.

Ciekawskich serdecznie zapraszamy i zachęcamy do wspólnej zabawy 8 sierpnia 2017 roku od godz. 11:00 w ogrodzie przy Ośrodku Edukacji  Mazurskiego Parku Krajobrazowego w Krutyni.

Źródlo: www.it.mragowo.pl