Wielki Bieg Św. Huberta i Hubertus Dziecięcy Gałkowo 2017

Data wydarzenia: 07-10-2017
Wielki Bieg Św. Huberta i Hubertus Dziecięcy Gałkowo 2017

Wielki Bieg Św. Huberta odbędzie się 7 października 2017 r. w Stadninie Koni Ferensteinów w Gałkowie. Tradycja Hubertusa w Gałkowie sięga już siedemnastu lat!

To historyczne jeździeckie święto daje wrażenie przeniesienia się w czasie do świata pełnego elegancji, piękna i legendarnej polskiej odwagi. W malowniczej scenerii Mazur w teren wyjeżdża grupa ponad czterdziestu konnych, których poprowadzi Karolina Ferenstein- Kraśko i Piotr Kraśko. Zapierajace dech w piersiach zmagania jak co roku obserwować będzie licząca ponad trzysta osób publiczność, towarzysząca zastępowi na zaprzęgach piknikowych. Na każdym z wozów magazyn kulturalno-kulinarny Kukbuk przygotuje wspaniałe kosze piknikowe!

Cały przejazd to niemal trzygodzinna wyprawa po przepięknej Puszczy Piskiej zakończona pełnym adrenaliny, ryzyka i piękna pościgiem za lisem. Wszystko zaczyna się tradycyjnie już spacerem po ekologicznym targu, gdzie można będzie wyposażyć się w produkty od lokalnych producentów – doskonałej jakości wędliny, sery i inne przysmaki. O godzinie 13:00 odbędzie się prezentacja uczestników na Hipodromie, potem jeźdźcy wyruszają swoją trasą, a widzowie na wozach dojeżdżają do nich w najbardziej malowniczych miejscach, gdzie ustawione są najtrudniejsze przeszkody. Nie odbędzie się również bez pokazów i atrakcji dodatkowych. Zdecydowanie jednym z największych przeżyć jest pokonanie rzeki Krutyni! Kilkaset osób z pobliskiego mostu śledzi zmagania uczestników nagradzając ich brawami. Wielki Bieg Św. Huberta z roku na rok staje się coraz większym wydarzeniem. Rozmach z jakim jest przygotowywany czyni go jednym z największych tego typu imprez w Polsce.

Serdecznie zapraszamy!