Więcej światła w domu Mendelsona

Data wydarzenia: 02-04-2017
Więcej światła w domu Mendelsona

Fundacja „BORUSSIA” i Stowarzyszenie Wspólnota Kulturowa „BORUSSIA” mają przyjemność zaprosić na II Aukcję Dzieł Sztuki „WIĘCEJ ŚWIATŁA W DOMU MENDELSOHNA” 2 kwietnia (niedziela) 2017 r., godz. 16:00 DOM MENDELSOHNA (ul. Zyndrama z Maszkowic 2, Olsztyn)
Dochód z aukcji przeznaczony zostanie na odtworzenie oryginalnego oświetlenia wnętrz zabytkowego budynku.
                                                                                                                   
W programie aukcji:

Licytacja prac przekazanych przez artystów z Olsztyna, kraju i zagranicy

Minirecital gitarowy Krzysztofa Zawistowskiego

W Olsztynie, rodzinnym mieście światowej sławy architekta Ericha Mendelsohna zachowała się jego pierwsza realizacja. Jest to zespół budynków Bet Tahara, znajdujący się przy cmentarzu żydowskim na ul. Zyndrama z Maszkowic 2. Dzięki przeprowadzonej rewitalizacji ten zrujnowany niegdyś budynek jest dziś pięknym i unikatowym obiektem wartym odwiedzenia i poznania.

Mieści się w nim Centrum Dialogu Międzykulturowego DOM MENDELSOHNA, miejsce edukacji obywatelskiej i niezależnej kultury, w którym przez cały rok odbywają się wieczory literackie, koncerty, wykłady, warsztaty i seminaria edukacyjne, przybliżające dorobek architekta, wielokulturową historię Olsztyna i regionu, promujące dialog międzykulturowy.

W 2016 r. Fundacja BORUSSIA zorganizowała pierwszą aukcję dzieł sztuki „Więcej światła w Domu Mendelsohna”,  której celem było pozyskanie środków potrzebnych do rekonstrukcji zabytkowego oświetlenia w Domu Mendelsohna. Dzięki wspaniałomyślności artystów z Polski i zagranicy oraz hojności darczyńców udało się zrekonstruować pierwsze 4 lampy zaprojektowane oryginalnie przez Ericha Mendelsohna. Celem tegorocznej aukcji jest zebranie środków niezbędnych do odtworzenia największej lampy, która oryginalnie podwieszona była pod wspaniałą, charakterystyczną kopułą, zwieńczającą salę główną budynku. W inicjatywę ponownie włączyli się najlepsi artyści z Olsztyna, z kraju i zagranicy.

Zdjęcia prac przekazanych na aukcję oraz informacje o ich autorach dostępne są na stronie: www.borussia.pl w zakładce „Aktualności” (http://borussia.pl/index.php/category/aktualnosci/).

Jeśli są Państwo zainteresowani udziałem w aukcji, ale nie mogą wziąć w niej osobiście udziału, istnieje możliwość zlecenia licytacji z limitem lub licytacji przez telefon.

Zainteresowane osoby prosimy o kontakt telefoniczny  (+48) 89 523 72 93.