Wernisaż wystawy prac wybitnych artystów Olsztyna

Data wydarzenia: 15-11-2017
Wernisaż wystawy prac wybitnych artystów Olsztyna

BWA Galeria Sztuki w Olsztynie serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy prac wybitnych artystów malarzy tworzących kulturę Olsztyna i regionu od lat 60. XX wieku, który odbędzie się  15 listopada (środa) o godz. 17:00 w siedzibie galerii – Piłsudskiego 38, Olsztyn.

ZOFIA HERMANOWICZ JAN ILKIEWICZ MIROSŁAW SMEREK BOGDAN STEFANÓW MIECZYSŁAW ROMAŃCZUK EUGENIUSZ JANKOWSKI

Wystawa towarzyszy odsłonięciu tablicy upamiętniającej wybitnych artystów regionu, które odbędzie się 15 listopada o godz. 12 (dom na ul. Bolesława Limanowskiego 5). W tym wyjątkowym miejscu wybitni artyści malarze posiadali pracownie artystyczne, w których tworzyli historię kultury Warmii i Mazur.

Na wystawie zobaczymy dzieła reprezentujące różne style malarskie, odmienne inspiracje, inne spojrzenie na poruszane tematy i ukazywane wartości. Mimo wielu różnic, między pracami jest wspólny mianownik – miejsce, w którym powstały. Widzowie mają możliwość poznać klimat czasu i przestrzeni, w których tworzyli Zofia Hermanowicz, Jan Ilkiewicz, Mirosław Smerek, Bogdan Stefanów, Mieczysław Romańczuk i Eugeniusz Jankowski. Prace pochodzą z kolekcji BWA, Muzeum Warmii i Mazur oraz kolekcji prywatnej.

Wystawa czynna od 15 listopada do 3 grudnia w holu BWA.

Patronat medialny:
TVP3 Olsztyn, Radio Olsztyn, Telewizja Olsztyn, Telewizja Kopernik, Gazeta Wyborcza, Made In, Olsztyn24.com, Artinfo.pl