Warsztaty Piwowarskie w Elblągu

Data wydarzenia: 07-04-2017
Warsztaty Piwowarskie w Elblągu

Na specjalne warsztaty piwowarskie, które poprowadzi w elbląskim browarze Jolanta Golder-Perwejnis, główny technolog browaru, zaprasza Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu razem z Grupą Żywiec.

Warsztaty odbędą się 7 kwietnia 2017 roku, w godz. 10-15, w elbląskim browarze przy ulicy Browarnej 71. Podczas spotkania będzie można poznać tajniki warzenia piwa –  dowiedzieć się m.in. o produkcji słodu, ocenie próbki surowca czy pracach na warzelni.

- CSE „Światowid” w Elblągu razem z Browarem w Elblągu organizuje warsztaty browarnicze dla dorosłych mieszkańców Elbląga, podczas których każdy uczestnik pozna przebieg procesu śrutowania, zacierania i gotowania, dowie się, co to jest słód, brzeczka, warka – mówi Marta Derlukiewicz, koordynatorka projektu „Elbląg-to lubię!” dofinansowanego z Funduszu Społecznego Grupy Żywiec, w ramach którego odbędą się warsztaty.

Uczestnicy przyjrzą się też procesowi etykietowania i nauczą rozpoznawania organoleptycznie wad piwa. A kto może wziąć w nich udział?

- Zapraszamy osoby, które ukończyły 18 lat i mają ważne badania sanitarne – dodaje Marta Derlukiewicz. - Można zgłosić swój udział na dwa sposoby: e-mailowo, podając swoje imię i nazwisko oraz numer telefonu na adres: urszula.olejniczak@swiatowid.elblag.pl lub zadzwonić pod numer 55 611 20 89.