Warsztaty jogi z Robertem Kaczkowskim

Data wydarzenia: 30-09-2017
Warsztaty jogi z Robertem Kaczkowskim

WRZESIEŃ W BABIE JODZE k. Mrągowa.
Sobota, 30 września 2017, godzina 9.30.

„MEDYTACJA W RUCHU - czym jest praktyka jogi dynamicznej”
Na zajęciach poznasz jaki efekt przynosi połączenie praktyki asan z oddechem i jednoczesnym skupieniem uwagi na punktach drishti. Jak zaskakujące mogą być efekty płynnej praktyki jogi i czym jest charakterystyczne wyłączenie myśli by ciało pozostało w pełnej harmonii .

Warsztaty dadzą uczestnikom potężny zastrzyk energii, dobre samopoczucie oraz poprawią sprawność fizyczną. Nauczymy się jak panować nad swoimi emocjami i ciałem. Wykonamy szereg ćwiczeń (asan) płynnie połączonych ze sobą, w których najbardziej istotnym elementem jest oddech.

Praktyka asan w nurcie jogi dynamicznej (Ashtanga Vinyasa joga) to specyficzny rodzaj wysiłku fizycznego. Ułożenie ciała w kolejnych pozycjach zwiększa siłę oraz elastyczność mięśni i ścięgien. Z uwagi na ogromną rolę oddechu korzystnie wpływa na dotlenienie organizmu i pracę serca. Co więcej, joga ma także pozytywny wpływ na psychikę ćwiczącego. Ułatwia radzenie sobie ze stresem, osiągniecie wewnętrznego spokoju, a uaktywniając w pozycjach równoważnych obie półkule mózgowe, przeciwdziała starzeniu się mózgu.

Plan warsztatów:
9.30 – 10.00 – czas na poznanie się i trochę teorii na początek. Krótki rys historyczny, czy Ashtanga Joga jest metodą całościową opartą na uważnej i jednoczesnej praktyce trzech elementów: oddechu, asan i drishti (Tristhana).
10.00 - 10.30 – poznasz, czym jest oddech ujjayi i bandhy i ich znaczenie w praktyce. Praktyczna nauka i zastosowanie podczas praktyki – ćwiczenia praktyczne
10.30 – 10.40 – krótka przerwa
10.40 – 12.00 – nauka podstawowej sekwencji asan powitania słońca A i B oraz pozycji stojących w wersji dostosowanej dla każdego.
12.00 – 12.15 – krótka przerwa
12.15 – 14.00 – nauka wybranych asan yogi chikitsa – uzupełnieniem będą ćwiczenia otwierające i wzmacniające nasze ciało.
14.00 – 15.30 przerwa na poczęstunek
15.30 – 17.00 – płynne wykonanie sekwencji zwanej „primary series” w wersji dostosowanej do poziomu uczestników warsztatów.
17.00 – 17.30 – podsumowanie warsztatów i wskazówki dla uczestników jak kontynuować indywidualną praktykę w domu….

Prowadzący:
Robert Kaczkowski - Jest wielkim pasjonatem ruchu funkcjonalnego, aktywizującego wszystkie funkcje życiowe organizmu, a także tych aktywności, które w sposób świadomy angażują nie tylko nasze ciało ale i umysł by pozostawać w harmonii z samym sobą. Wcześniej taką formą aktywności było karate, lecz poszukiwania właściwej formy doprowadziły do jogi, która stała się jego pasją życiową. Drogą rozwoju fizycznego i duchowego, którą podąża nieprzerwanie od sześciu lat.
Pierwsze doświadczenia to joga w oparciu o przekaz Sivanandy, ale prawdziwa miłość to -joga według przekazu Shri K. Pattabhi Joisa – Ashtanga Vinyasa Joga.
Przez cały okres praktyki uczestniczył regularnie w wielu szkoleniach, warsztatach i seminariach, nie tylko z zakresu jogi ale też Ajurvedy czy anatomii, podnosząc tym samym zakres wiedzy i umiejętności. Kształcił się pod okiem wybitnych nauczycieli takich jak: Manju Jois, Basi Lipskiej, Beaty Darowskej, Mateusza Dekera.

Jest dyplomowanym instruktorem Hatha Jogi oraz certyfikowanym nauczycielem w nurcie Ashtanga Vinyasa Yoga. Posiada certyfikat European Academy of Ashtanga Yoga oraz certyfikat RYT 200 -YOGA TEACHER TRAINING.

Regularnie prowadzi zajęcia grupowe i indywidualne w Olsztynie i Ostródzie. Na swojej jogicznej drodze miał przyjemność uczyć się od takich osób jak Patrycja Gawlińska, Basia Lipska Larsen, Beata Darowska, Ewa Jaros, Sami Malkia, Mateusz Deker, Michał Kudzia czy Manju Jois itp.

Zapisy na fb lub mailem kasia-e@go2.pl

Zajęcia odbędą się w Babie Jodze koło Mrągowa.