Warsztaty dla przyszłych mam - przygotuj się na przygodę z macierzyństwem!

Data wydarzenia: 08-02-2018
Warsztaty dla przyszłych mam - przygotuj się na przygodę z macierzyństwem!

Przygoda z macierzyństwem - warsztaty

8 lutego w Olsztynie odbędą się bezpłatne warsztaty: „Przygoda z macierzyństwem”. Pojawią się m.in. położna i ginekolog. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Spodziewacie się dziecka i chętnie szukacie informacji na temat ciąży, porodu i opieki nad dzieckiem? Doskonale! Bo warsztaty „Przygoda z macierzyństwem” są organizowane z myślą o przyszłych rodzicach. — Nasi eksperci dostarczą niezbędnej wiedzy, której nie da żadna szkoła rodzenia — mówi Katarzyna Parzuchowska z portalu Familie.pl, który jest organizatorem warsztatów.

Karolina Witkowska, ekspert Polskiego Banku Komórek Macierzystych, powie, na czym polega bankowanie komórek macierzystych, kiedy warto się na nie zdecydować, dlaczego jest tak popularną metodą i wciąż zyskuje na popularności, a także, jakie choroby można leczyć komórkami macierzystymi. Będzie też konkurs dla aktywnych rodziców — nagrodą jest voucher o wartości 600 zł na bankowanie w PBKM.

Marta Smosarska, położna Agnieszka Terska oraz dr ginekolog Witold Mikielski ze szpitala Malarkiewicz i Spółka w Olsztynie opowiedzą o stronie formalnej i administracyjnej związanej z porodem oraz o podstawowych zasadach w pielęgnacji dziecka. Przedstawione zostaną m.in. komfortowe dla mamy i dziecka pozycje do karmienia. Dowiemy się także, jak wykonywać masaż podniebienia, by wspierać odruch ssania niemowlaka podczas karmienia.

— Omówimy też wspólnie przygotowania do porodu. Z kolei dr ginekolog Witold Mikielski, bazując na swoim wieloletnim doświadczeniu, chętnie odpowie na pytania związane z porodem. Eksperci przygotowali dla każdej pary niespodziankę w postaci małej wyprawki — tłumaczy Katarzyna Parzuchowska. — Natomiast Joanna Paukszto, specjalistka od doboru bielizny z salonu Koemi podpowie, jak dbać o zmieniający się w trakcie ciąży oraz w okresie karmienia biust. Będzie też konkurs dla mam z niespodziankami.

Ratownicy medyczni: Ania i Wojtek z Ready2Rescue opowiedzą o pierwszej pomocy. Będzie okazja przećwiczyć prawidłowe techniki niesienia pomocy kobiecie w ciąży i niemowlęciu. Na specjalnych lalkach ratownicy będą uczyć reagowania na niepokojące sytuacje.

Każda mama od organizatorów otrzyma także upominek. Warsztaty odbędą się w czwartek 8 lutego w Miejskim Ośrodku Kultury. Start o godz. 16.
mp