Walkiria 2017

Data wydarzenia: 21-07-2017
Walkiria 2017

Jedno z największych i najlepiej ocenianych widowisk artystyczno plenerowych opartych na motywach historycznych w Polsce. Czołgi, pojazdy wojskowe i ponad setka rekonstruktorów walczących na polu walki. Zobacz niepowtarzalne widowisko historyczne na niespotykanym poziomie - żywy teatr historii!

21 lipca w Kętrzyńskim amfiteatrze - mocne rockowe brzmienie dla prawdziwych fanów Walkirii!

Podczas koncertu OFFENSIVE OF ROCK, który jest wydarzeniem rozpoczynającym Mazurski Weekend Historyczny nie zabraknie największych gwiazd polskiej sceny rockowo-metalowej. Zespoły Kabanos, Luxtorpeda, Centrala 57 i Cochise swoimi utworami nawiążą do wydarzeń historycznych oraz poruszą ważne kwestie społeczno-polityczne. Kętrzyński amfiteatr 21 lipca od godz. 17.30 pozwoli zetknąć się z historią poprzez muzykę.

Mazurska Defilada Historyczna 22 lipca 2016 o 10.00

Z radością informujemy, że Mazurska Defilada Historyczna odbędzie się już po raz szósty. W defiladzie weźmie udział ponad setka rekonstruktorów i kilkanaście pojazdów militarnych.

Defilada zakończy się kilkunastominutową potyczka w przestrzeni miejskiej - dlatego defilada odbędzie się w cyklu bojowym z pełnym wyposażeniem!

UDZIAŁ W DEFILADZIE JEST BEZPŁATNY

Festiwal Filmowy

21-22 lipca w Kętrzynie w ramach Mazurskiego Weekendu Historycznego odbędzie się FESTIWAL FILMÓW HISTORYCZNYCH. W kinie Gwiazda oraz w kętrzyńskim Zamku odbędą się spotkania z gwiazdami: Aktorami i Twórcami, prelekcje, dyskusje, Gala piosenki filmowej oraz pokazy kina historycznego i wojennego: m.in. : „Maria Skłodowska-Curie”, „Zaćma”, „Ostatnia rodzina”, „Wyklęty”, „Beksińscy. Album Wideofoniczny”.

Wstęp wolny

Dowiedz się więcej i zobacz program na : http://walkiria.com.pl/

22/07 WALKIRIA Mazurski Weekend Historyczny GALA PIOSENKI I MUZYKI FILMOWEJ
Amfiteatr

22 lipca o godz. 19.00 w ramach Walkirii Mazurskiego Weekendu Historycznego odbędzie się GALA PIOSENKI I MUZYKI FILMOWEJ. Na scenie kętrzyńskiego Amfiteatru wystąpią takie gwiazdy jak Olga Bończyk, Andrzej Grabowski, Olga Borys, Władysław Grzywna, Mikołaj Krawczyk, Laura Łącz. Wstęp wolny

Dowiedz się więcej i sprawdź na www.walkiria.com.pl

22/23/07 WALKIRIA Mazurski Weekend Historyczny MONTE CASSINO 44′ WIDOWISKO HISTORYCZNE BITWA CZOŁGÓW Parcz k. Kętrzyna

23 lipca odbędzie się najważniejsze wydarzenie całego weekendu - Widowisko Historyczne "Monte Cassino 44" oraz "Bitwa Czołgów". Przed widowiskiem będziecie mogli zobaczyć mniejsze pokazy czołgów, dioramy historyczne i pozostały sprzęt, który przyjedzie na Walkirię, w tym również specjalne stoiska Wojska Polskiego oraz samoloty z Muzeum w Dęblinie!

więcej na www.walkiria.com.pl