W Ełku odbędzie się największe paralotniarskie show w Polsce

Data wydarzenia: 28-07-2018
W Ełku odbędzie się największe paralotniarskie show w Polsce

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Stowarzyszenie Mazury Paralotnie wraz z Władzami Miasta i Radą Miejską , MOSIR w Ełku oraz Minari Engine, zapraszają wszystkich paralotniarzy i miłośników latania na pierwsze na Mazurach i jedyne w Polsce pokazy akrobacji paralotniowej i motoparalotniowej ACRO MASURIA PARAGLIDING SHOW EŁK 2018.

Stowarzyszenie Mazury Paralotnie wraz z Władzami Miasta i Radą Miejską , MOSIR w Ełku oraz Minari Engine, zapraszają wszystkich paralotniarzy i miłośników latania na pierwsze na Mazurach i jedyne w Polsce pokazy akrobacji paralotniowej i motoparalotniowej ACRO MASURIA PARAGLIDING SHOW EŁK 2018.

Impreza odbędzie się 28 lipca 2018 r. w Ełku na plaży miejskiej, przy ulicy Parkowej. Gdyby pogoda nie dopisała, impreza zostanie przełożona na 29 lipca.

Startujemy o godzinie 10:00 wykładami paralotniowymi, które poprowadzą m.in.: Gerry Mayer pilot Minari Team, podróżnik. Mayer opowie o swojej podróży paralotnią przez Afrykę. Raffaelo Bennetti, pilot Minari Team, opowie o akrobacji motoparalotniowej, a Javi Malaguita wprowadzi w świat akrobacji motoparalotniowej. Norbert Nowicki opowie o motoparalotniarstwie i związanych z nim wyzwaniach, natomiast Krzysztof Fabia przybliży zasady termiki.

Alessandro Bojda Acrocolective podpowie, jak rozpocząć latanie swobodne na wyższym poziomie i nie zrobić sobie krzywdy. O swojej pasji opowie Andrzej Walerych, który wykonywał zdjęcia przyrodnicze dla National Geographic i wygrał najważniejszy plebiscyt lotniczy w 2012 roku. Lata od 2003 roku, jest pionierem rozwoju paralotniarstwa na Mazurach. Walerych wprowadzi słuchaczy w świat mazurskich paralotniarzy z wykładem "Jak rozpocząć przygodę z lataniem”. Z kolei Ernest Adamczyk, konstruktor Minari Engine Poland, opowie o konstrukcjach i silnikach Minari Engine

Od godziny 14:00 organizator zaprosi rodziców ze swoimi pociechami na warsztaty modelarskie połączone z zawodami dla najmłodszych pod hasłem "Smyki na start". Rodzice proszeni są o wcześniejsze przybycie z dziećmi i oraz o rejestrację poprzez rejestrator TUTAJ.

Wykłady paralotniowe i warsztaty modelarskie odbędą się w Ełckim Centrum Ekologicznym, przy ulicy Parkowej 12.

Oficjalne rozpoczęcie imprezy będzie miało miejsce ok. godz. 15:00 na plaży miejskiej w Ełku. Rozpoczniemy widowiskowymi pokazami akrobacji paralotniowej. Piloci z Polski i Europy będą dokonywać niemożliwego wyskakując paralotnią z balonu, trajki i rikszy.

Jeżeli pogoda dopisze, będzie bity rekord Guinnessa w wyskoku paralotnią z balonu. Dla amatorów podniebnych przygód, dostępne będzie stanowisko do nauki stawiania skrzydła.

Każdy z zainteresowanych uczestników może skorzystać z treningu naziemnego, pod opieką instruktora paralotniowego. Dla chętnych, którzy zechcą zobaczyć malowniczą okolicę Ełku z lotu ptaka, przygotowano możliwość skorzystania z odpłatnych lotów widokowo-zapoznawczych motoparalotnią jako załogant.

Ponadto dla widzów chcących polatać z większą domieszką adrenaliny, organizator przygotował możliwość przelecenia się w tandemie jako pasażer z pilotem wykonującym ewolucje akrobatyczne podczas pokazów w Ełku.

Wśród atrakcji przygotowanych na ACRO Masuria Paragliding Show EŁK 2018 znajdzie się też szereg konkursów dla dorosłych i najmłodszych , które przeprowadzi Szkoła Językowa „Success” w Ełku . Nagrodę główną stanowi przelot motoparalotnią nad miastem. Najmłodszym organizatorzy udostępnią bezpłatną, dmuchaną zjeżdżalnię. Przygotowano szereg innych atrakcji dla publiczności: od pitbike (mini cross) po zdalnie sterowane RC.

Wejście na imprezę jest bezpłatne! W trakcie imprezy będzie można zobaczyć sprzęt dla latających, który zaprezentują firmy produkujące osprzęt.

Patronat nad wydarzeniem sprawują "Rozmaitości Ełckie".

INFORMACJE DLA PARALOTNIARZY

Dla motoparalotniarzy chcących polatać w trakcie imprezy przygotowane zostanie specjalne startowisko na obrzeżach miasta Ełk. Na startowisku każdy z motoparalotniarzy będzie mógł zostawić swój sprzęt w specjalnym namiocie na cały dzień i noc. Namiot będzie pod ochroną wykwalifikowanej firmy ochroniarskiej.

Każdy z motoparalotniarzy, chcący latać w strefie podczas pikniku, musi obowiązkowo zarejestrować się uprzednio w biurze organizatora na startowisku lub na plaży miejskiej i uiścić opłatę w kwocie 100 złotych (w kwocie zapewniamy poczęstunek na grillu i zwózkę autem, gdyby napęd odmówił posłuszeństwa, zabezpieczenie ppż , medyczne oraz OC organizatora ). Wieczorem po lataniu organizatorzy zapraszają wszystkich zarejestrowanych pilotów na integrację przy grillu.

Obowiązkowo każdy pilot musi posiadać świadectwo kwalifikacji i sprawne radio oraz zapoznać się z regulaminem i strefą lotów.

Camping przy plaży miejskiej w Ełku (ul. Parkowa 2) zostanie udostępniony bezpłatnie. Można rozbić namiot lub przyjechać camperem. Gwarantowany jest pełen darmowy dostęp do mediów (prąd, woda, wc, prysznic). Prosimy o wcześniejszą rezerwację e-mailem: mazuryparalotnie@vp.pl