VII Akademia Tańca Performance Flow w Olecku

Data wydarzenia: 01-03-2018
VII Akademia Tańca Performance Flow w Olecku

Regionalny Ośrodek Kultury w Olecku zaprasza do udziału w warsztatach Akademii Tańca Performance Flow. Pokaz finałowy odbędzie się w niedzielę, 1 marca o godz. 20 w sali kina.
27.02.-01.03.2015 r. - VII Akademia Tańca Performance Flow

Warsztaty 27-28.02. i 1.03. 2015

Instruktorzy Studia Działań Kreatywnych DanceOFFnia
Hip hop – Monika Dąbrowska
Locking / Breakdance – Ziemowit Bogusławski
Taniec współczesny – Alicja Gościewska
Warsztaty: 50zł
Zapisy pod nr 520 20 59 sekretariat ROK „MG”

Pokaz finałowy - 1.03.2015 (niedziela), godz. 20

Pokazy grup działających przy ROK „MG”: Taka Sytuacja, Gingers, City Dance, You Know, Gupa z Kowal Oleckich Na Maxa

Studio Tańca DanceOFFnia zaprezentuje:
Niesłyszalna
Lata 20-ste Gangstersie Układy
Kung Fu

Sala kina ROK „MG”
Wstęp: 10zł

Pokazy
1) Niesłyszalna
chor. Adam Bartoszewicz. Niesłyszalna to tytuł etiudy choreograficznej, w której skład wchodzą cztery tancerki: Alicja Gościewska, Anna Łaskarzewska, Monika Dąbrowska i Klaudia Nierodzik. Inspiracją dla choreografii były zachowania ludzkie zaobserwowane w społeczeństwie. To, co jest najbardziej intrygujące i inspirujące w zachowaniach ludzi to ich wzajemny stosunek do siebie i reakcje na indywidualizm w szerokim tego słowa rozumieniu. Spotkanie świadomej własnych zalet indywidualistki z grupą społeczną będącą "masą", mającą na celu jedynie zniszczenie poczucia wartości i wciągnięcie w swoją zwyczajność bardzo często kończy się negatywnie. Próbując usilnie wejść w jakąś grupę społeczną, ludzie niejednokrotnie zapominają o własnej tożsamości i niezależności. Próbując zachować swoją odrębność i indywidualność, ślepo brną w to, co ich fascynuje w grupie ludzi chociażby popularnych, cieszących się "dobrą" sławą. Jednakże realia są bardzo często bolesne. Powodem usilnej chęci akceptacji jest bezwarunkowa potrzeba zrozumienia i aprobaty. Nie bacząc na konsekwencje indywidualne jednostki stają się takie same, gubią swoją wyjątkowość i odrębność na rzecz masowości i pospolitości społeczeństwa.
Choreografia: Adam Bartoszewicz
Tańczą: Alicja Gościewska, Ania Łaskarzewska, Monika Dąbrowska, Klaudia Nierodzik
Kostiumy: Adam Bartoszewicz
Muzyka: utwory - „Ritual Music” pochodzący z albumu „Ritual Music” zespołu Third Coast
Percussion, „Dead Things” i The Poet Acts” pochodzą z albumu „The Hours” kompozytora Philipa Glassa

2) Lata 20-ste Gangstersie Układy
Jedna z dwóch choreografii stylizowanych na klimat lat’20. „Gangsterskie układy” na czarnym rynku tracą na swojej mocy kiedy w porachunki zaangażuje się piękna famme fatale. W choreografii wraz z grupą „Bangers” wystąpiła Camilia Belly Dance Poland, Miss Bellydance Europy 2012.Choreografia:
Ziemowit Bogusławski Camilia Bellydance Poland

3) Kung Fu
Pokaz Breakdance inspirowany chińskimi sztukami walki wprost z klasztoru Shaolin.
Pakuj plecak! Porywamy Cię w daleką podróż do Azji! „Kung-Fu” to humorystyczne widowisko rodem z dalekowschodnich filmów. W tej pełnej dynamiki i akrobatyki choreografii nie brak elementów humorystycznych i niezwykłych zwrotów akcji. Dzięki temu nasz pokaz hipnotyzuje, wywołuje uśmiech i przyciąga uwagę nawet najbardziej wybrednej publiczności. Widowisko wykonane przez utalentowaną grupę „Bangers” z „Domu Latających Tancerzy”. Choreografia – Ziemowit Bogusławski.