VI Integracyjny Rajd Rowerowy Gościńcem Niborskim

Data wydarzenia: 31-05-2014
VI Integracyjny Rajd Rowerowy Gościńcem Niborskim

Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w VI Integracyjnym Rajdzie Rowerowym „Gościńcem Niborskim” w dniu 31 maja. Start godz. 9.30 - Ratusz – Rybaki.

Wszystkie zainteresowane proszone są o zgłoszenie swojego uczestnictwa do 29 maja 2014 r. pod nr tel. 89 519 54 78, 89 519 54 77, e-mail: promocja@olsztynek.pl lub osobiście w punkcie Informacji Turystycznej Urzędu Miejskiego w Olsztynku.

Ze względów bezpieczeństwa osoby niepełnoletnie muszą być z opiekunami.

Na miejscu na uczestników czekać będzie ognisko, kiełbaski i dobra zabawa.

Gościniec Niborski to fragment starego, sięgającego średniowiecza, szlaku z Warszawy do Królewca. Przebieg traktu przez stulecia w zasadzie nie ulegał zmianom, można to prześledzić na starych mapach. Z Olsztyna wychodziło 10 dróg, wszystkie zostały utwardzone, z wyjątkiem tej jednej, biegnącej przez Stary Dwór (folwark założony przez  Kapitułę Warmińską w 1390 r.), Bartąg, dalej pomiędzy jeziorami Łańskie i Pluszne, mijając nieistniejące już Małe Pluski następnie przez Orzechowo, dochodzi do Ząbia, po czym przed Kurkami przekracza historyczną granicę Warmii z Mazurami. W tym miejscu znajduje się charakterystyczny, najbardziej  na południe wysunięty punkt.

Źródło: www.olsztynek.pl
Fot. www.olsztynek.pl