Top Disco 80 - Iława

Data wydarzenia: 29-06-2019
Top Disco 80 - Iława

Zapraszamy 29 czerwca 2019 roku do Iławy na koncert  Top Disco 80′:  To niezwykła muzyczna podróż do lat 80’. Wystąpią: SONIQUE, GINA G., JOY, BONEY M.

Wykonawcy
Sonique jest jedną z najciekawszych kobiet didżejów. Występowała w wielu miejscach na świecie. Koncertowała od Europy przez, Izrael, Egipt czy Hongkong aż po Stany Zjednoczone i Jamajkę. Największymi przebojami Sonique są utwory „It Feels So Good” i „Sky”, którymi podbiła wiele światowych list.

Joy to austriackie trio męskie, tworzące muzykę pop/italo disco, popularne w latach 80 Zespół zwrócił na siebie uwagę wydanym w 1985 roku singlem „Touch by Touch”, który osiągnął szczyty światowych list przebojów. Dzięki swojej pozytywnej melodyce i apolitycznym tekstom Joy stał się jednym z nielicznych zespołów występujących za „żelazną kurtyną” (1986 i 1987). Przez wiele lat swojej muzycznej działalności grupa stworzyła wiele przebojów i kultowych nagrań.

Solową karierę Gina T. rozpoczęła w roku 1989 w Niemczech. Jej utwory królowały na listach przebojów i otrzymały złote i platynowe nagrody w wielu miejscach na świecie. Największe przeboje to: „Baby Blue”, „Sail Over Seven Seas”, „Tonight’s So Cold”,”Tokyo By Night”, „In My Fantasy”, „Summertime – Summertime”. Oprócz śpiewu, Gina zajmuje się pisaniem tekstów dla wielu wokalistów i wokalistek. Gina T. ukrywała się również pod pseudonimem Gordon Namleit pisząc piosenki dla m.in: Claudii Jung oraz Francesco Napoli.

Boney M powstał w 1975 roku w RFN. Założyciel grupy – Frank Farian zebrał ciemnoskórych artystów pochodzących z Karaibów. Nazwa zespołu pochodziła od bohatera australijskiego serialu kryminalnego Boney. Grupa wydała mnóstwo przebojów i występował w wielu miejscach na świecie. Najbardziej znane utwory to: „Rasputin”, „Rivers of Babylon”,”Horray, Hooray, It’s a holiday”, „Gotta go home”, „El Lute” i „Bahama Mama”. Obecnie istnieje kilka zespołów pod nazwą Boney M.

Data wydarzenia: 29 czerwca 2019 r., godz. 19:00

Więcej informacji na stronie:  www.ickilawa.pl
                                                        www.ilawa.pl
                                                        www.facebook.com/miastoilawa/
                                                        www.facebook.com//ickilawa/

Cena biletu: 20zł
SPRZEDAŻ BILETÓW EMPIK,BILETY
                                                     
Miejsce: Boisko przy Basenie Miejskim, ul. Biskupska
Organizator: Iławskie Centrum Kultury, Urząd Miasta Iława.


                               
Źródło: www.ickilawa.pl
Foto. www.ickilawa.pl