Szlifujcie formę na II ORiSTO Bieg Stolarski o Złoty Hebel

Data wydarzenia: 15-09-2018
Szlifujcie formę na II ORiSTO Bieg Stolarski o Złoty Hebel

Już po raz drugi biegacze z naszego regionu, a także z całej Polski (być może nawet z innych krajów Europy), będą mieli okazję pobiec malowniczą trasą w Grodzicznie, w rywalizacji o Złoty Hebel. Będzie to możliwe już w sobotę 15 września.
Organizatorem tej imprezy sportowej jest firma ORiSTO, producent wysokiej jakości mebli łazienkowych a zarazem jeden z kluczowych pracodawców w naszym regionie. Tak jak i w zeszłym roku, sponsorem strategicznym biegu jest firma Häfele Polska, producent i dystrybutor okuć meblowych. Organizatorzy postanowili kontynuować to sportowe przedsięwzięcie zgodnie z zeszłorocznymi zapowiedziami. Warto dodać, że jest to pierwszy i jak do tej pory jedyny bieg branżowy, uściślając – stolarski w Polsce.

II Bieg Stolarski ORiSTO o Złoty Hebel to wydarzenie, którego celem jest rozpowszechnienie aktywnego spędzania wolnego czasu wśród pracowników, przedstawicieli branży stolarskiej, a także wśród wszystkich entuzjastów biegania, których rokrocznie przybywa w całej Polsce. Nowością II edycji biegu będą biegi dla dzieci w trzech kategoriach wiekowych na trzech różnych dystansach. Bieg główny będzie odbywał się na zeszłorocznej trasie, ale tym razem będzie ona posiadała atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, co jest atutem dla wszystkich, którzy chcą powalczyć o „życiówki”.

Jak w ubiegłym roku tak i tym razem do zapisania się może zachęcić spora pula nagród finansowych w wielu kategoriach, oryginalne statuetki i medale, atrakcyjne pakiety startowe a także bardzo duża ilość nagród rzeczowych, które będą losowane wśród biegaczy już po zawodach.
(Przypomnijmy pierwszą edycję Biegu Stolarskiego - tu można znaleźć fotorelację z ubiegłorocznej imprezy).

ORiSTO Bieg Stolarski o Złoty Hebel to nie tylko rywalizacja sportowa. Każdy z biegaczy pobiegnie w szczytnym celu. Jest to wsparcie rehabilitacji Lenki Cichorskiej, córeczki jednego z pracowników firmy ORiSTO. Lenka jest wyjątkową osobą – to Mała Wojowniczka wielkiego formatu. Jej wrogiem jest genetyczna, nieuleczalna choroba – leukodystrofia. Walka z nią wymaga ciągłej rehabilitacji, ogromnego zaangażowania rodziców, a co za tym idzie - dużych nakładów finansowych. Aby choć w części wspomóc kosztowną rehabilitację organizatorzy postanowili, że połowa wpisowego na bieg zostanie przekazana fundacji, która opiekuje się Lenką. Ponadto, podczas zapisów internetowych jest możliwość uiszczenia dodatkowej, dobrowolnej wpłaty na ten cel. Lence mogą pomóc również osoby, które z różnych względów nie mogą wystartować w naszym biegu. Można to zrobić wpłacając dowolną kwotę na konto Lenki w fundacji opiekującej się Nią: 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994 wpisując w tytule przelewu 32855 Cichorska Lena darowizna na pomoc i ochronę zdrowia (wpłatę można odliczyć od podatku w rozliczeniu rocznym).

Za organizację biegu od strony technicznej odpowiada Fundacja For Health. O bezpieczeństwo biegaczy na trasie zadbają druhowie z OSP Grodziczno, zespół ratownictwa medycznego oraz policja. Patronat honorowy nad biegiem objęli Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, Starosta Powiatu Nowomiejskiego Andrzej Ochlak oraz Wójt Gminy Grodziczno Tomasz Szczepański. Patronat medialny nad biegiem sprawować będą Głos Lubawski, Gazeta Nowomiejska, Gazeta Działdowska, Gazeta Iławska, telewizja Eltronik. O rozgrzewkę biegaczy, biegową atmosferęa także wzorową rywalizację podczas biegu zadba zaprzyjaźniona z ORiSTO grupa biegowa Biegam U KOLESI z Ostaszewa, w której biega spora część pracowników firmy.


Zarówno na biegi dla dzieci, jak i na bieg główny (tutaj warunkiem jest ukończenie 16 roku życia) można zapisywać się na stronie internetowej www.projektigrzyska.pl Tam też dostępny jest regulamin biegu. Zapisy będą możliwe również w dniu biegu, w zależności od ilości chętnych. Start biegów dla dzieci przewidziany jest na godzinę 15.20, start biegu głównego na 1600.

Już teraz, w imieniu organizatorów, zapraszamy 15 września do Grodziczna.