Święto Twierdzy Boyen Operacja Boyen - Giżycko 2021

Data wydarzenia: 01-08-2021
Święto Twierdzy Boyen Operacja Boyen - Giżycko 2021

Zapraszamy w dniach 29 lipca – 1 sierpnia 2021 r. do Giżycka na cykliczną imprezę „Święto Twierdzy Boyen” Operacja Boyen – Giżycko 2021. Wśród atrakcji min.: dioramy historyczne, jarmark z regionaliami i militariami, defilada historyczna, warsztaty, konkursy i koncerty. Oczywiście nie zabraknie największej w Polsce I-wojennej inscenizacji historycznej – “Bój o Twierdzę Boyen”.

Zapraszamy!

Twierdza Boyen to miejsce, gdzie od kilku lat odbywa się „Święto Twierdzy Boyen”. Kiermasz rozmaitości, stoiska gastronomiczne, kino plenerowe, warsztaty z rzeźby czy malarstwa, to jedne z wielu atrakcji oferowanych dzieciom, młodzieży i dorosłym.

Będzie to czterodniowa przygoda z historią giżyckiej fortyfikacji, a to dzięki przewodnikom, którzy będą oprowadzać i opowiadać o dawnym militarnym funkcjonowaniu twierdzy oraz jej znaczeniu z życiu mieszkańców Giżycka.

Piknik historyczno-militarny, dioramy, defilada ulicami miasta start Pasaż Portowy, MIĘDZYNARODOWA INSCENIZACJA HISTORYCZNA sobota 31 lipca, kreatywne warsztaty artystyczno-ekologiczne, KONCERT.

Data wydarzenia: 29 lipca – 1 sierpnia 2021 r.

Więcej informacji na stronie:
www.gizycko.pl
www.twierdza.gizycko.pl
www.facebook.com/twierdzaboyen.twierdz/
www.facebook.com/kursnaGIZYCKO/

Miejsce: Giżycko – Twierdza Boyen.

Źródło: www.mojegizycko.pl
Fot. www.FB.com/twierdzaboyen.twierdza/