Święci wychodzą ponad ramy

Data wydarzenia: 12-07-2018
Święci wychodzą ponad ramy

Autor zdjęcia: materiały organizatora

Z okazji 70 rocznicy przybycia sióstr Pallotynek do Lidzbarka Warmińskiego i siódmej rocznicy śmierci S.M Julitty Gołębiowskiej SAC Oranżeria Kultury organizuję spotkanie w klubie Naszej Małej Ojczyzny.

W czwartek 12 lipca o godzinie 18.00 w lidzbarskiej Oranżerii Kultury odbędzie się kolejne zebranie w klubie Naszej Małej Ojczyzny. Podczas wystawy zaprezentowane zostanie malarstwo, projekty wnętrz i kaplic, projekty okładek, plansz edukacyjnych do nauczania katechezy a także poezję, której była autorką. Na spotkaniu usłyszymy opowieść o siostrze Julicie Gołębiowskiej, jej pracy, a także o Zgromadzeniu Sióstr Misjonarek Apostolstwa Katolickiego popularnie zwanych Pallotynkami.

Siostra Julitta Gołębiowska urodziła się w Makowszczyźnie, a jej dzieciństwo przypadło na okres II wojny światowej. Po wojnie wraz z rodziną przeniosła się w okolice Lidzbarka Warmińskiego. W 1950 roku została przyjęta do Zgromadzenia Sióstr Pallotynek. Ze względu na swoje uzdolnienia skończyła kurs grafiki użytkowej na ASP w Krakowie, a później studia dzienne na ASP w Gdańsku. Jej dorobek artystyczny jest niezwykle bogaty i różnorodny w zakresie form.


Bezpłatne zaproszenia oczekują na Was w Oranżerii Kultury.
Kontakt: oranzeria@lidzbarkw.pl lub tel. 517 262 146