Summer Pylon Race w Piszu

Data wydarzenia: 07-07-2013
Summer Pylon Race w Piszu

Po udanych Zimowych zawodach w Piszu, zapraszamy ponownie wszystkich pilotów i publiczność na letnią edycję zawodów oraz pokazów paralotniowych pod nazwą „Warmińsko-Mazurska Slalomania Summer Pylon Race Pisz 2013 w terminie 6-7 lipca w Piszu, na której piloci będą mogli sprawdzić swoje siły przed nadchodzącymi Mistrzostwami Polski.

Startowisko dla paralotniarzy zostało przygotowane przy ulicy Wołodyjowskiego 17, a atrakcje dla publiczności na Plaży Miejskiej przy ulicy Aleja Turystów.

Podczas zawodów dla pilotów zostaną przygotowane konkurencje pylonowe:

- ósemka
- trójkąt

Przygotowano również rywalizację dla pilotów latających tylko rekreacyjnie:

- nawigacja na czas (30 minut lotu maksymalnego)
- lądowanie na celność

Dla przybyłej grupy pilotów oraz publiczności zostanie wyznaczone i przygotowane pole namiotowe oraz ECOMARINA będzie udostępniona bezpłatnie dla wszystkich na Plaży Miejskiej w Piszu. Będzie również możliwość skorzystania z dostępu do prądu oraz Internetu na Plaży.

Co będzie się działo w sobotę?

Sobotę rozpoczynamy od zawodów nawigacyjnych dla paralotniarzy amatorów. A później startujemy z konkurencjami pylonowymi.

Po porannych konkurencjach paralotniowych przewidujemy dla zainteresowanych spływ kajakowy oraz wycieczkę rowerową ze zwiedzaniem niemieckich umocnień z II wojny światowej i Muzeum Ziemi Piskiej.

Na Plaży w sobotnie południe rozpoczną się różnotematyczne wykłady:

    - windsurfingowe,
    - kitesurfingowe,
    - paralotniowe,
    - o fotografii lotniczej, które prowadzi zawodnik Kadry Narodowej Paramotor Team Poland i profesjonalny fotograf lotniczy Piotr Krupa ( www.fotokrupa.pl )

Później zapraszamy wszystkich zainteresowanych na konkurs lotniczy oraz wiedzy o regionie, przygotowany przez Miasto Pisz dla każdego pod hasłem „Aktywnie na Mazurach”. Gratką dla uczestników będzie możliwość wygrania lotu widokowego paralotnią.

Po konkursie odbędą się Rodzinne Warsztaty Budowania Latawców oraz Turniej Rzutek Modelarskich pt.: „Smyki na Start”. Po zbudowaniu latawca podczas warsztatów jest możliwość wykorzystania go podczas Otwartego Konkursu Puszczania Latawców, który odbędzie się na startowisku przy ulicy Wołodyjowskiego. W konkursie Latawcowym mogą startować domowe gotowe latawce lub będzie możliwość zakupu gotowych latawców w przystępnych cenach podczas trwania imprezy.

Następnie rozpoczynają się zawody od godziny 18:00 aż do zakończenia konkurencji. Na Zawodników startujących w zawodach czekają bardzo atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz wspólny bankiet w formie grilla i ogniska. Najlepszy pilot PF1 konkurencji pylonowej zostanie nagrodzony kursem kitesurfingowym, ufundowanym przez szkołę X-Mazury.

Pod wieczór czeka nas wielkie show nad Jeziorem Roś w Piszu, pierwsze w Polsce Pokazy Akrobacji Paralotniowej na silniku, przygotowane przez pilota Jana Młodyszewskiego - Pilota Mazury Paralotnie, prowadzącego stronę www.paramotonorway.com.

Później zaczynamy wielką zabawę na Plaży Miejskiej od koncertu zespołu rokowego CAPTUM oraz programu artystycznego przygotowanego przez Piski Dom Kultury. Wieczorem będzie równie możliwość zobaczenia projekcji zdjęć z góry miasta Pisz teraz i stare zdjęcia pod hasłem „Pisz z góry zachęca do stolicy paralotniarstwa na Mazurach, oraz projekcji bajek z humorem związanym z lotnictwem.

Podczas sobotniego i niedzielnego dnia przygotowana jest również garść atrakcji dla dzieci i dorosłych na Plaży, a mianowicie można będzie skorzystać z pierwszego na świecie Symulatora Motocykla Sportowego firmy TACZ.PL, zobaczyć Pierwsze w Polsce Pokazy Akrobacji Paralotniowej swobodnie nad Jeziorem Roś w Piszu, a także gry planszowe dla dzieci,przygotowane przez Stowarzyszenie MJOLNIR. Pokazy będą odbywać się przez cały dzień, a wykonywać je będą piloci związani z Mazury Paralotnie - Sławek Kucharski latający na Icaro Nikita wraz z grupą pilotów z Aeroklubu Ziemi Lubuskie AZL z Zielonej Góry.

A w niedzielę...

Na drugi dzień przewidziany jest Free Fly lub dokończenie zawodów oraz rozdanie nagród.

W niedzielne popołudnie na zakończenie Slalomanii odbędą się pokazy akrobacji paralotniowej i trening bezpieczeństwa za motorówką wykonywane przez Sławka Kucharskiego z przyjaciółmi Mazury Paralotnie oraz możliwość skorzystania z symulatora motocykla. Wierzymy, że wykorzystując walory przyrodnicze naszego wspaniałego regionu jesteśmy wstanie stworzyć niesamowite imprezy, gdzie każdy odnajdzie coś dla siebie.

Działamy z Pasji dla Was!

Patronat nad imprezą objęli:

    Poseł na Sejm Zbigniew Włodkowski,
    Wojewoda Warmińsko-Mazurski Marian Podziewski
    Starosta Piski Andrzej Nowicki
    Burmistrz Pisza Jan Alicki

Więcej na temat imprezy i formularz zgłoszeniowy dla pilotów znajdziecie na stronie: http://mazuryparalotnie.pl/SLALOMANIA_PISZ/.

Prosimy pilotów o zgłaszanie formularzy do uczestnictwa w zawodach, z terminem wcześniejszym.

Szczegółowy program na plakacie.

Źródło: www.lotmp.pl
Fot. www.lotmp.pl