Stalowa Sztanga w Orzyszu

Data wydarzenia: 14-06-2014
Stalowa Sztanga w Orzyszu

Chcesz się sprawdzić w sportach siłowych? Już w sobotę 14 czerwca będziesz miał ku temu okazję. Tego dnia w Sali widowisko-sportowej w Orzyszu odbędzie się Integracyjny Turniej w Podnoszeniu Ciężarów. Zawodnicy walczyć będą o nagrodę Dowódcy 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej i Burmistrza Orzysza.

Stalowa Sztanga - to inicjatywa Integracyjnego Klubu Podnoszenia Ciężarów w Giżycku. Zawody adresowane są w szczególności do służb mundurowych, ale możliwość startu mają także zawodnicy na co dzień z mundurem niezwiązani. Mężczyźni będą mieli okazję zmierzyć się w jednej z pięciu kategorii wagowych w konkurencji wyciskania sztangi. Kobiety rywalizować będą natomiast w kategorii Open. Dodatkowo organizatorzy przewidzieli oddzielne zmagania dla niepełnosprawnych i weteranów.

Swój udział w zawodach zdążyli potwierdzić już m.in. zawodnicy Kołobrzegu, Bydgoszczy, Gołdapi, Olsztyna czy Szczytna. Organizatorzy na ostateczne zgłoszenia czekają do 8 czerwca. Wpisowe do zawodów wynosi 20 zł. Obowiązuje ono jednak wyłącznie osoby spoza służb mundurowych.

W trakcie turnieju nie zabraknie atrakcji towarzyszących rywalizacji sportowców. Oprócz występów artystycznych, pokazu ciężarowego w wykonaniu zawodników Zawiszy Bydgoszcz zorganizowana zostanie także prezentacja gry w Bocci. Wszystkich, którzy chcieliby poznać zasady tej dyscypliny oraz zobaczyć w akcji ciężarowców zapraszamy do Sali widowiskowo-sportowej już od godz. 11.

Źródło: www.orzysz.pl
Fot. www.orzysz.pl