Sportowy dzień nad jeziorkiem "mleczarskim": turniej plażowej piłki nożnej i kajakowe wyścigi

Data wydarzenia: 28-07-2018
Sportowy dzień nad jeziorkiem "mleczarskim": turniej plażowej piłki nożnej i kajakowe wyścigi

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

W sobotę 28 lipca na terenie przy jeziorku "mleczarskim" przy ul. Kętrzyńskiej w Bartoszycach odbędą się dwie sportowe imprezy: turniej plażowej piłki nożnej oraz wyścigi kajakowych dwójek.

W turnieju beach soccera drużyny zagrają o puchar burmistrza miasta. Zawody odbędą się na boiskach, na których co roku odbywają się rozgrywki w siatkówce plażowej.

Początek wyznaczono na g. 10. Pół godziny wcześniej zaplanowano odprawę kapitanów. Organizator zdecydował, że zagra maksymalnie 10 drużyn. Decydująca będzie kolejność zgłoszeń. Te przyjmowane są do 23 lipca (tel. 793 798 401, slawomir.kirkuc@bartoszyce.pl).

Każdą drużynę obowiązuje wpisowe 100 zł. Na boisku grać będzie pięciu zawodników z zespołu (bramkarz + 4 w polu). Drużyna może liczyć 10 piłkarzy.

Tego samego dnia przeprowadzone zostaną również wyścigi kajakowych dwójek o Puchar Dyrektora Bartoszyckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Rozpoczną się one o g. 14.

Uczestnicy będą mieli do pokonania na czas 3 okrążenia wokół jeziorka. Trasę będą wyznaczały boje. Zapisy przyjmowane będą w dniu zawodów od g. 13 do 13.40.

Organizatorem wydarzeń jest BOSiR. Współorganizatorem Urząd Miasta Bartoszyce i Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach. Patroni medialni to "Goniec Bartoszycki" i TVK Bart-Sat.

kwk