"Sanatorium pod Amorkiem" spektakl w Mszanowie

Data wydarzenia: 13-11-2015
"Sanatorium pod Amorkiem" spektakl w Mszanowie

Serdecznie zapraszamy 13 listopada 2015r. o godzinie 18:00 do świetlicy w Mszanowie na spektakl "Sanatorium pod Amorkiem". Wstęp na widowisko jest darmowy za okazaniem bezpłatnej wejściówki.

Wejściówki dostępne sa w GCK Mszanowo (Mszanowo, ul. Podleśna 1) oraz bibliotekach na terenie Gminy Nowe Miasto Lubawskie. Istnieje możliwość rezerwacji telefonicznej pod nr tel. 56-47-263-30.

O spektaklu :
„Sanatorium Pod Amorkiem to kolejne widowisko muzyczne przygotowane przez Grupę Teatralną Jerzego Majdy. Tradycyjnie już warstwa scenariusza przeplatana jest piosenkami żywiołowymi, dynamicznymi, czasami nieco nastrojowymi, ale zawsze przebojowymi.

Do położonego na odludziu sanatorium przybywają na turnus kolejni pensjonariusze. Zjawia się despotyczny mąż z uległą żoną, która zmuszona była unieść tył samochodu gdy najechali na gwóźdź, a lewarka brak, nic więc dziwnego, że kręgosłup się zbuntował.

Jest także Pan Jerzy, wieczny pechowiec, którego nieszczęścia są zaraźliwe dla całego otoczenia. W recepcji natomiast sfrustrowana i niedoceniania  recepcjonistka marzy o wielkiej miłości, co nie przeszkadza jej  terroryzować kuracjuszy, którym się wydaje, że to ona jest dla nich, a nie odwrotnie- no ale nie z takimi przypadkami Pani Sylwia dawała sobie radę, więc szybko staje się jasne kto tu rządzi.

Jedynie Doktor Piotr próbuje zachować odpowiedni luz i  dystans – i do pacjentów i do swoich obowiązków, co tylko powiększa ogólny bałagan. Na dokładkę zajęcia rekreacyjne doprowadzają uczestników na skraj złamania nerwowego- w tej sytuacji bunt jest tylko kwestią czasu… Tymczasem turnus mija, a Pani Sylwia nadal niczyja-aż do zaskakującego finału…

W warstwie muzycznej w programie znalazły się przeboje muzyki światowej  z lat 60-80 XX w.- z repertuaru m.in. zespołu ABBA, Elvisa Presleya, Franka Sinatry, Dalidy, Mirelle Mathieu- łącznie 16 piosenek

Centrum Informacji Turystycznej***
ul. Rynek 23
13-300 Nowe Miasto Lubawskie
it@umnowemiasto.pl
www.itnowemiasto.pl
tel. 56 47 423 44