Romeo i Julia: retransmisja z Teatru Bolshoi

Data wydarzenia: 21-03-2018
Romeo i Julia: retransmisja z Teatru Bolshoi

Autor zdjęcia: Pixabay

Najsłynniejsi kochankowie na ekranie Kina Ignacy w Lidzbarku Warmińskim, czyli "Romeo i Julia" retransmisja z moskiewskiego Teatru Bolshoi.

W środę 21 marca 2018 o godz. 18:00 na ekranie lidzbarskiego Kina Ignacy odbędzie się retransmisja"Romea i Juli" z moskiewskiego Teatru Bolshoi.

Wielu choreografów sięgało i nadal sięga po baletową wersję tragedii Williama Shakespeare’a. W cyklu transmisji z Teatru Bolszoj widzowie mogli już dwukrotnie podziwiać wersję choreograficzną Jurija Grigorowicza, długoletniego dyrektora baletu Bolszoj.

Teraz czas na nowe spojrzenie na historię kochanków z Werony w choreografii Aleksieja Ratmańskiego, dyrektora baletu Teatru Bolszoj w latach 2004-2008, a obecnie choreografa – rezydenta American Ballet Theatre. Ratmański powrócił
do Moskwy, by przygotować balet dla zespołu Teatru Bolszoj.

Tylko nieliczne teatry i zespoły mogą sobie pozwolić na posiadanie w repertuarze dwóch wersji tego samego dzieła baletowego. Bolszoj jest jednym z nich.

Bilety w cenie 25 zł dostępne w Lidzbarskim Domu Kultury, Kinie Ignacy Słowackiego 4, 11-100 Lidzbark Warmiński lub na ww.biletyignacy.pl