Regaty o Puchar Trzech Marszałków

Data wydarzenia: 14-07-2013
Regaty o Puchar Trzech Marszałków

W dniach 11-14 lipca 2013 r., na Zalewie Wiślanym i Kaliningradzkim odbędą się IV Międzynarodowe Regaty o Puchar Trzech Marszałków. Organizatorami regat są Województwa: Pomorskie, Warmińsko-Mazurskie oraz Obwód Kaliningradzki. W ramach tegorocznych regat odbędą się dwa wyścigi jachtów kabinowych na trasie z Fromborka do Bałtyjska i z Bałtyjska do Elbląga.

Rywalizacja o Puchar Trzech Marszałków rozpocznie się 12 lipca we Fromborku  i znajdzie swój finał w Bałtyjsku, gdzie w godzinach popołudniowych żeglarze zakończą swoje zmagania, a wieczorem będą odpoczywać, korzystając z gościnności i atrakcji przygotowanych przez władze Bałtijska.  Będzie dobra zabawa i szansa na poszerzenie swoich kontaktów oraz zasinienie więzi z bracią żeglarską z Federacji Rosyjskiej.

W sobotę, 13 lipca, żeglarzy czeka powrót na wody polskiego odcinka Zalewu Wiślanego. Będzie to trzeci etap wyścigu z Bałtyjska do Elbląga. Ten etap zakończy całą rywalizację i w godzinach wieczornych w Jachtklubie Elbląskim zostaną nagrodzeni najlepsi tegoroczni żeglarze. Po uroczystym rozdaniu pucharów i nagród żeglarzy czeka zabawa do samego rana. 14 lipca zaprzyjaźnieni żeglarze z Obwodu Kaliningradzkiego powrócą do domu.

Jak co roku w regatach weźmie udział około 80 jachtów. Z roku na rok w tej imprezie bierze udział coraz więcej jednostek pływających. Regaty cieszą się dużym zainteresowaniem wśród miłośników żeglarstwa, ale także osób interesujących się turystyką wodną. Rośnie ranga regat. W tym roku swój akces uczestnictwa w wyścigach zadeklarowały nie tylko jednostki polskie i rosyjskie, ale także niemieckie.

Deklaracje uczestnictwa w regatach można składać na adres Biura Jachtklubu Elbląg, ul. Radomska 29, 82-300 Elbląg, tel. 55 232 67 20, email: jachtklub@jachtklub.elblag.pl.

Źródło: www.pomorskie.eu
Fot. www.pomorskie.eu