Przy kawie o kulturze Orneta

Data wydarzenia: 26-09-2015
Przy kawie o kulturze Orneta

Od połowy sierpnia Miejski Dom Kultury w Ornecie wspólnie z Fundacją Pole Dialogu rozmawia z mieszkańcami gminy o ich gustach, pomysłach, a także o tym jak widzą kulturę we własnym mieście. Już 26 września o godz. 16.00 kolejne spotkanie.

W ramach działań odbyły się już otwarte „ogniska sąsiedzkie” w miejscowościach Bażyny, Wola Lipecka i Orneta, gdzie pojawiły się nowe pomysły na rozwój, wspólne działania oraz rozwój inicjatyw kulturalnych. Były kiełbaski, animacje, prezentacje filmowe i moc twórczych inspiracji. A to dopiero początek zmian w orneckim domu kultury, który otwiera się na społeczność.

W sobotę 26 września o 16.00 w MDK w Ornecie odbędzie się spotkanie pn. „Przy kawie o kulturze”, na którym będzie można pogadać, poplanować, ponarzekać i powymyślać a także podsumować zebrane dotychczas informacje. W trakcie spotkania organizatorzy przewidzieli animacje plastyczno- muzyczne pt. „Dźwiękomalowanki” skierowane głównie do dzieci i młodzieży, tak by rodzice mogli aktywnie uczestniczyć w kulturalnej dyskusji. 

Zatem przyprowadźcie dzieciaki i usiądźcie z nami przy kawie. Wspólnie pogadamy o kulturze i spróbujemy zaprogramować ornecki dom kultury. Będziemy wspólnie wymyślać taką ofertę kulturalną, w której każdy znajdzie coś dla siebie – podkreślają pracownicy placówki.

Projekt "Z klasą o kulturze. Przekraczanie barier klasowych w partycypacji obywatelskiej" jest realizowany w ramach programu Obywatele Dla Demokracji finansowanego z Funduszy EOG.

Źródło: UM Orneta