Plener Malarsko - Rzeźbiarski w Sorkwitach

Data wydarzenia: 03-06-2014
Plener Malarsko - Rzeźbiarski w Sorkwitach

Magia mazurskich kłobuków

W magicznej scenerii baśniowego lasu, który ukrywa tajemnicze Smętki, wesołego Kłobuka i przebiegłe chochliki mazurskie – będą tworzyć artyści z regionu Warmii i Mazur wraz z przybyłymi twórcami z różnych stron Polski i krajów ościennych.

A wszystko po to, by przywrócić klimat podań, baśni i legend w miejscu ich powstawania. Teren Stanicy Wodnej PTTK w Sorkwitach, okoliczne lasy i zakątki staną się w dniach 3-10 czerwca scenerią dla twórców, biorących udział w Plenerze Malarsko-Rzeźbiarskim organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie oraz Mazury PTTK, dla podkreślenia i przypomnienia zasług wybitnego etnografa i folklorysty – Oskara Kolberga w 200–setną rocznicę jego urodzin.

Możesz być świadkiem tego zdarzenia  /z powietrza, lądu i wody/ , podpatrując artystów w procesie tworzenia, uczestnicząc w wernisażu 10 czerwca wystawie i ekspozycji na terenie Stanicy Wodnej PTTK  Sorkwity. Czy może Cię tam nie być...?

Źródło: Stanica Wodna PTTK Sorkwity
Fot. Stanica Wodna PTTK Sorkwity