Noc Świętojańska Termy Warmińskie

Data wydarzenia: 23-06-2018
Noc Świętojańska Termy Warmińskie

Autor zdjęcia: materiały organizatora

W sobotę 23 czerwca o godzinie 17.00 Termy Warmińskie organizują magiczną Noc Świętojańską, która odbędzie się na urokliwych terenach Centrum Aktywności Zewnętrznych.

Pogańskie święto przetrwało stulecia, jednak teraz zamiast z szukaniem kwiatu paproci, kojarzy nam się z magią i zabawą. Niezapomnianych wrażeń nie zabraknie także podczas Nocy Świętojańskiej w Termach Warmińskich.

Organizatorzy przewidzieli mnóstwo atrakcji. Wśród nich m.in. turniej piłki siatkowej pomiędzy drużynami Term Warmińskich a Samorządowcami Lidzbarka Warmińskiego i powiatu lidzbarskiego, wspólny wieczór muzyczny przy ognisku z Magdą Banasiuk, uczestniczką programu The Voice of Poland, a także świętojańskie wróżby i czary. Podczas Nocy Świętojańskiej w Termach Warmińskich goście wykonają tradycyjne lampiony szczęścia, a także wezmą udział w warsztatach przygotowywania wianków. Panny na wydaniu dowiedzą się, jak upleść kwiecisty wianek, który uniesie się na wodzie i uwiedzie kawalera.

Ostatnim punktem programu będzie puszczanie wianków i świecących lampionów. O godz. 21:00 nad naturalne jezioro, które znajduje się na terenie Term Warmińskich, wyruszy parada świętojańska – korowód dziewcząt z wiankami na głowach i chłopców z pochodniami. Każdy będzie mógł przyłączyć się do pochodu i puścić na wodę własny wianek. Imprezę zakończy efektowny pokaz fajerwerków.