Noc Kupały Szczytno 2016

Data wydarzenia: 19-06-2016
Noc Kupały Szczytno 2016

Noc Kupały - pogańskie święto ognia i wody, słońca i księżyca, urodzaju, płodności, radości i miłości. Ruiny Zamku Krzyżackiego w Szczytnie, godz. 11:00 - 20:00.

Miejski Dom Kultury w Szczytnie, Drużyna Łucznicza Szczytno oraz Stowarzyszenie Rycerzy Szczycieńskich zapraszają na wspólne obchody Nocy Kupały w najkrótszą noc w roku. Tegoroczna impreza będzie obfitowała w liczne atrakcje i warsztaty skierowane do każdej grupy wiekowej.

Od wczesnego przedpołudnia w Ruinach Zamku Krzyżackiego w Szczytnie powstanie wioska, w której będzie można nauczyć się wykonywać dawne ozdoby i przedmioty użytkowe, zaplatać wianki czy strzelać z łuku. Nie zabraknie też dobrego jedzenia i  muzyki.

W trakcie trwania imprezy odbędą się m. in. warsztaty lepienia garnków, warsztaty kuchni średnioweicznej oraz warsztaty kaletnicze. Wieczorem przewiduje się warsztat tańca irlandzkiego oraz występy artystyczne zespołów: PORT oraz IN TABERNA . Po występach płynnie przechodzimy do wspólnej biesiady przy ognisku (prosimy zabrać kiełbaski!).

Źródło: www.letniegranie.pl