Multikino zaprasza na Filmowe Lato w zasięgu Orange na Warmii i Mazurach!

Data wydarzenia: 13-08-2018
Multikino zaprasza na Filmowe Lato w zasięgu Orange  na Warmii i Mazurach!

Filmowe Lato w zasięgu Orange po raz pierwszy w tym roku odwiedzi Warmię i Mazury! Wrócimy tam również w sierpniu i wrześniu, by pokazać pełne humoru i ciepła, bezpretensjonalne filmy, wśród których znalazły się takie tytuły, jak „Wesele w Sorrento”, „Nietykalni” czy „Nie ma mowy!”.
Wstęp na wszystkie seanse jest bezpłatny. Organizatorem wydarzenia jest sieć kin Multikino, a sponsorem Orange.

Trasę po Warmii i Mazurach rozpoczniemy 23 lipca w Ostródzie – nazywanej Perłą Mazur, gdzie na miejskiej plaży obejrzymy dwie zwariowane komedie kryminalne. „Nice guys. Równi goście” opowiada historię prywatnego detektywa Hollanda Marcha (Ryan Gosling) i gruboskórnego mięśniaka do wynajęcia Jacksona Healy'ego (Russell Crowe), którzy zostają wynajęci do rozwikłania sprawy zaginionej dziewczyny. Z kolei „Nieobliczalni” to opowieść o dwóch paryskich policjantach: Ousmane Diakhité (Omar Sy) i François Monge, którzy wspólnie muszą rozwiązać zagadkę śmierci żony ważnego polityka.
Potem wybierzemy się do żeglarskiej stolicy Polski, czyli do Mikołajek. Obejrzymy tam „Nieobliczalnych” oraz „Wesele w Sorrento” - romantyczną komedię nagrodzonej Oscarem Susanne Bier z Piercem Brosnanem i Trine Dyrholm w rolach głównych. To niepoprawnie optymistyczna opowieść o tym, że czasem wszystko się zaczyna, kiedy myślimy, że już po wszystkim. Trzeciego wieczora pokażemy największy francuski hit wszech czasów, czyli bezpretensjonalną komedię z Omarem Sy w roli głównej. „Nietykalni” to film, który opowiada prawdziwą historię. Sparaliżowany na skutek wypadku milioner zatrudnia do pomocy i opieki młodego chłopaka z przedmieścia, który właśnie wyszedł z więzienia. Zderzenie dwóch skrajnie różnych światów daje początek szeregowi niewiarygodnych przygód i przyjaźni, czyniąc ich... nietykalnymi. Film zgromadził ponad 20 milionów widzów we Francji i był nominowany do najważniejszych nagród filmowych (Złote Globy, BAFTA, nagrody Europejskiej Akademii Filmowej).
Z Mikołajek wybierzemy się do Gołdapi, gdzie pokażemy wyreżyserowany przez Dustina Hoffmana „Kwartet” - film o pewnym koncercie zorganizowanym w domu spokojnej starości dla śpiewaków operowych. Następnie odwiedzimy Węgorzewo, gdzie zobaczymy „Wesele w Sorrento”, a na koniec wybierzemy się ponownie do Ostródy, aby wspólnie obejrzeć „Nietykalnych”. Na Warmię i Mazury wrócimy ponownie 10 sierpnia!

O PROJEKCIE FILMOWE LATO W ZASIĘGU ORANGE:

W ciągu trzech letnich miesięcy Filmowe Lato w zasięgu Orange pojawi się wszędzie tam, gdzie Polacy wypoczywają w okresie letnim. Stanowić będzie doskonałą alternatywę do spędzenia czasu w gronie najbliższych. Zagości zarówno w popularnych kurortach: Mikołajki, Szklarska Poręba Krynica Morska, jak i malowniczo położonych miejscowościach – Tleń, Osie, Olecko i Czaplinek. Zaparkuje przy tężniach w Ciechocinku oraz w Kołobrzegu, Gołdapi, Cisnej, Inowrocławiu, Rabce-Zdrój i Szczawnicy. Umiejscowione będzie także nad Parsętą, Drwęcą i Nogatem. Zacumuje nad przystaniami mazurskich jezior i na plażach Bałtyku. Pojawi się w takich krainach, jak: Pałuki, Kaszuby, Kujawy, Lubelszczyzna, Podlasie i Suwalszczyzna. Dotrze też na Mazury Garbate i do serca Puszczy Białowieskiej. Widzowie będą mieli ponadto niecodzienną okazję brać udział w projekcjach w otoczeniu Tatr, Karkonoszy i Połonin Bieszczadzkich.
W repertuarze Filmowego Lata w zasięgu Orange pojawią się filmy, które zachwyciły widzów na całym świecie. Na wielkim ekranie widzowie spotkają się z plejadą gwiazd, m.in. z Robertem Redfordem, Kirsten Stewart, Robertem De Niro, Emmą Thomson, Keirą Knightley i Ryanem Goslingiem.
Zaprezentowane zostaną takie produkcje, jak: „Lato w Prowansji” z Jeanem Reno, oscarowy „La La Land” z genialnymi kreacjami Ryana Goslinga i Emmy Stone, „Śmietanka towarzyska” w reżyserii Woody’ego Allena. Nie zabraknie również komedii kryminalnych – a wśród nich:  „Nice guys. Równi goście” z  nagrodzonym Oscarem Russellem Crowe oraz Ryanem Goslingiem i „Nieobliczalni” z Omarem Sy’em, gwiazdą „Nietykalnych”, najbardziej kasowego francuskiego filmu wszech czasów.

HARMONOGRAM PROJEKCJI NA WARMII I MAZURACH:
23.07, g. 21.30 Ostróda, plaża miejska nad jeziorem Sajmino ul. Piaskowa: „Nice guys. Równi goście”
24.07, g. 21.30 Ostróda, plaża miejska nad jeziorem Sajmino ul. Piaskowa: „Nieobliczalni”
25.07, g. 21.30 Mikołajki, plac Wolności: „Nieobliczalni”
26.07, g. 21.30 Mikołajki, plac Wolności: „Wesele w Sorrento”
27.07, g. 23.00 Mikołajki, plac Wolności: „Nietykalni”
28.07, g. 21.30 Gołdap, Park Miejski: „Kwartet”
31.07, g. 21.30 Węgorzewo, plac Wolności: „Wesele w Sorrento”
1.08, g. 21.00 Ostróda, plaża miejska nad jeziorem Sajmino ul. Piaskowa: „Nietykalni”
10.08, g. 21.00 Ostróda, plaża miejska nad jeziorem Sajmino ul. Piaskowa: „Kamper”
11.08, g. 21.00 Gołdap, Park Miejski: „Moje wielkie greckie wesele 2”
12.08, g. 21.00 Olecko, plaża przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji ul. Park 1: „Śmietanka towarzyska”
13.08, g. 21.00 Olecko plaża przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji ul. Park 1: „Nie ma mowy!”
1.09, g. 20.00 Gołdap, Park Miejski: „Nice guys. Równi goście”

Organizator: Multikino
Sponsorzy: Orange, Lay's
Patroni medialni: RMF FM, NaszeMiasto.pl, KINO TV, VIVA!
Partner: Polregio

Start: 15 czerwca 2018 r.
Ostatnia projekcja: 8 września 2018 r.

Wstęp na wszystkie seanse jest bezpłatny!

Zapraszamy na www.filmowelatozorange.pl!

Informacje o spółce Multikino:
Multikino jest pierwszym operatorem, który w 1998 roku uruchomił w Polsce kino wieloekranowe (multipleks). Od tego czasu wyznacza najwyższe standardy w budowie i prowadzeniu kin. Od 2013 roku należy do Grupy VUE Entertainment – lidera na europejskim rynku kinowym, znanego ze stosowania zaawansowanych technologicznie rozwiązań. Obecnie Multikino jest operatorem 32 kin w 27 miastach Polski z łączną liczbą 258 ekranów. W sierpniu 2007 r. otworzyło wyjątkowe kino w centrum handlowym Złote Tarasy w Warszawie. Obiekt składa się z 9 nowoczesnych sal, w tym Sali Premierowej na 777 osób z największym w Europie ekranem przystosowanym do projekcji cyfrowej (prawie 300 m2). Od sierpnia 2017 r. w Multikinie Złote Tarasy działa nowoczesna sala umożlwiająca oglądanie seansów w technologii VR (virtual reality) – Multikino VR by Samsung. Grupa jest również operatorem kin w Rydze oraz Wilnie.
Multikino to zdecydowanie więcej niż kino. Oferuje zarówno największe i najbardziej oczekiwane premiery filmowe, jak i koncerty, maratony, transmisje sportowe, opery HD, bloki tematyczne, np.: „Kino Na Obcasach”, „Multibabykino” oraz wiele więcej. Multikino to także oryginalna sieć kawiarni Cavablanca Cinema Cafe. Od lat jest partnerem najważniejszych festiwali filmowych w Polsce, w tym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, Camerimage oraz Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Dzięki wyposażeniu sal kinowych w projektory firmy BARCO i systemy do projekcji trójwymiarowej Dolby 3D Multikino należy do grona światowych liderów kinowej cyfryzacji, czyli technologicznego i jakościowego przełomu w branży kinowej. Sieć z powodzeniem prezentuje w technologii 3D: filmy, koncerty, wydarzenia sportowe, opery oraz balet.


Kontakt dla mediów:
Joanna Stankiewicz
joanna.stankiewicz@ferment.com.pl
tel. 608 437 377