Mistrzostwa Polski ICE-Optimist i DN Junior

Data wydarzenia: 07-02-2014
Mistrzostwa Polski ICE-Optimist i DN Junior

W dniach 7-9 lutego na jeziorze Kisajno odbędą się Mistrzostwa Polski klas ICE-Optimist i DN Junior. Bazą regat będzie restauracja Dom Perkun w Pierkunowie. Sędzia główny Mistrzostw Stanisław Macur planuje rozegranie 12 wyścigów. Start pierwszego wyścigu nastąpi w piątek 7 lutego o godz. 11.00.

Spodziewanych jest około 60 zawodników (40 na ice-optimistach) z różnych stron kraju m.in. z Chojnic, Poznania, Warszawy, Suwałk, Iławy, Olsztyna, Mikołajek i Mrągowa. Do bojerowej rywalizacji szykuje się oczywiście liczna grupa giżycczan, w samej klasie ICE-Optimist wystartuje aż dziewięciu zawodników Giżyckiej Grupy Regatowej (Uczniowski Klub Żeglarstwa Regatowego "Niegocin", Międzyszkolna Baza Sportów Wodnych).

Warunki lodowe są wyśmienite! Młodzi zawodnicy ugoszczeni zostaną  w Giżycku nie tylko sprzyjającą aurą, ale również pyszną mazurską zupą, którą gotować będzie sama prezeska Giżyckiej Grupy Regatowej, Ala Klimaszewska.

Relacje z lodowych regat na Kisajnie publikowane będą na stronie Giżyckiej Grupy Regatowej www.ukzr.pl i na profilu fb - www.facebook.com/GizyckaGrupaRegatowa.

Źródło: www.gizycko.pl
Fot. Giżycka Grupa Regatowa