Milko Mazury MTB - Pasym 2021 ETAP 5

Data wydarzenia: 01-08-2021
Milko Mazury MTB - Pasym 2021 ETAP 5

Zapraszamy w dniach 31 lipca – 1 sierpnia 2021 r. do Pasymia na 5 Etap wyścigu Milko Mazury MTB – Pasym 2021 „Cztery wieże nad Kalwą”.

Środek wakacji, czyli czas na Pasym i Cztery Wieże nad Kalwą. Ciekawy i szybki maraton nad jeziorem Kalwa to propozycja dla sprinterów.

Miasteczko Sportowe stanie w samym centrum pięknie odrestaurowanego Rynku Głównego. Trasy wszystkich wyścigów przebiegać będą wzdłuż stromych brzegów krystalicznie czystego jeziora Kalwa.

Malownicze lasy Nadleśnictwa Korpele skrywają wiele ciekawych pagórków po których przebiegać będą nasze trasy. Etap w Pasymiu idealnie wpisuje się w charakterystykę wyścigów Milko Mazury MTB. Będzie ciekawie, trochę technicznie, dynamicznie i widowiskowo. Nowa formuła wyścigu, dwa dni rywalizacji. Nie może Was zabraknąć. Zapraszamy do Pasymia.

Milko Mazury MTB to cykl wyścigów kolarskich rozgrywanych pośród malowniczych mazurskich jezior. To okazja do przeżycia niezapomnianej, sportowej przygody połączonej z dobrą zabawą i zdrową rywalizacją.

Cykl organizowany jest z myślą o zawodowych kolarzach i rozpoczynających swoją przygodę z kolarstwem górskim amatorach. Milko Mazury MTB to nie tylko zawody na czterech różnych dystansach dla dorosłych, to także wyścigi dla dzieci i młodzieży. Sposób na aktywne spędzenie czasu z rodziną i przyjaciółmi, z którymi dzielimy pasję do dwóch kółek.

Na uczestników na każdym z etapów czekają unikalne trasy, poprowadzone po najatrakcyjniejszych zakątkach Mazur. Dzieje się to za sprawą współpracy z Nadleśnictwami. Centra turystycznych miast dzięki wsparciu lokalnych samorządów stają się areną zmagań kolarzy z Polski i z zagranicy.

Organizatorem cyklu Mazury MTB jest Stowarzyszenie Luz Grupa. Stowarzyszenie od 2015 aktywnie promuje kolarstwo górskie na Mazurach. Organizacja stworzyła projekt #Rowerowe Mazury. Idea od ponad 4 lat łączy samorządy: Mikołajek, Giżycka, Węgorzewa, Mrągowa i reklamuje region jako miejsce idealne do turystyki rowerowej.

Sponsorem tytularnym wyścigów Mazury MTB od trzech lat jest marka Milko należąca do Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol. Firma jest Sponsorem Strategicznym Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim XCO/XCR w Mrągowie organizowanych przez Stowarzyszenie.

Milko to radość życia. Zdrowe, naturalne, pełne energii napoje mleczne. Idealna propozycja dla ludzi aktywnych, zarówno dorosłych, jaki i dzieci. Od samego początku wyścigi wspiera Sponsor Strategiczny Marka Lotto, której właścicielem jest Totalizator Sportowy.

Podsumowując Milko Mazury MTB to nietypowe lokalizacje, świetni Partnerzy, dobre media, relacje na żywo, ciekawe trasy, fantastyczny klimat, projekt dla rodzin wielopokoleniowych i setki zadowolonych uczestników.

Data wydarzenia: 31 lipca – 1 sierpnia 2021 r.

Więcej informacji na stronie:
www.mazurymtb.pl
www.facebook.com/MilkoMazuryMTB/
www.pasym.pl
www.facebook.com/gminapasym/

Miejsce: Pasym. Okolice miasta – jezioro Kalwa.

Źródło: www.mazurymtb.pl
Fot. www.FB.com/MilkoMazuryMTB/